ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:00 29.03

P


Мій ноутбук працює повільно, що робити?

Нижче наведені кроки, які користувачі можуть виконувати, щоб допомогти пришвидшити роботу ноутбука або визначити, чому ноутбук працює повільно. Слід зазначити, що ця сторінка охоплює лише загальний повільний ноутбук, а не ноутбук, який повільно запускається або має повільне підключення до Інтернету.

Перезавантажте ноутбук

Якщо ваш ноутбук давно не перезавантажувався, обов’язково перезавантажте його, перш ніж виконувати будь-який із наведених нижче кроків. Перезавантаження ноутбука може вирішити багато проблем, і це простий перший крок.

Оновіть оперативну пам’ять

Оперативна пам’ять - це те, що ваш ноутбук використовує для зберігання інформації, яку в даний час використовує операційна система та запущені на ній програми - на відміну від ваших дискових накопичувачів (HDD або SSD), де програми та файли зберігаються в іншому випадку. Оновлення пам’яті - один із найкращих способів збільшити швидкість та продуктивність ноутбука.

Якщо ваш ноутбука має менше 4 ГБ оперативної пам’яті, це швидше за все не вистачає йому. Коли оперативна пам’ять закінчується, ноутбука замість цього починає використовувати файл на жорсткому диску, який називається файлом обміну - і оскільки жорсткі диски набагато повільніші за оперативну пам’ять, ви помітите значну різницю в продуктивності.

Якщо ви використовуєте програми, які повинні зберігати велику кількість інформації в пам’яті для швидкого доступу, наприклад, ігри та програми для редагування відео, у вас має бути принаймні 6 ГБ оперативної пам’яті, щоб ноутбуку не довелося вдаватися до файлу обміну.

Якщо у вас є настільний комп’ютер, оновлення оперативної пам’яті має бути відносно простим, вам просто потрібно буде придбати нову оперативну пам’ять і вставити її в ті гнізда, на які вам вкажуть інструкції до вашої материнської плати. На ноутбуках оновлення оперативної пам’яті може бути, а може і неможливим без придбання абсолютно нового ноутбука. Вам доведеться звернутися до керівництва вашого ноутбука, щоб побачити, чи можливо оновлення оперативної пам'яті на вашому власному пристрої.

Оновіть жорсткий диск

Якщо ваш ноутбука працює повільно під час завантаження, відкриття файлів або завантаження ігор, ви помітите значне збільшення продуктивності, переключившись із жорсткого диска на твердотільний. На відміну від жорстких дисків, де накопичувач обертається, щоб дозволити з нього читати дані, твердотільні накопичувачі не мають рухомих частин, замість того, щоб зберігати дані на взаємопов'язаних транзисторах, які працюють з блискавичною швидкістю. Коли жорсткі диски запускаються, потрібен час, щоб він закінчився на повну швидкість, тоді як SSD працює миттєво, дозволяючи читати дані набагато швидше і пришвидшуючи роботу ноутбука.

Якщо у вас настільний ПК, придбання та встановлення твердотільного накопичувача повинно бути простим, і ви можете знайти безліч посібників з пошуку та встановлення правильного твердотільного накопичувача в інтернеті. Однак якщо у вас є ноутбук, заміна диску, швидше за все, буде важкою або неможливою. У багатьох нових ноутбуках є твердотільні накопичувачі, тому про це ви можете пам’ятати, коли вирішите, що пора оновити ноутбук. Але якщо ви хочете все ще спробувати відновити жорсткий диск на своєму ноутбуці, ви можете звернутися до консультантів. Де інтернет-магазини, там і консультанти, які зможуть допомогти вам. Вони швидше за все знають, чи можна купити на ваш ноутбук жорсткий диск, наприклад, в інтернет-магазині zeto.ua або в іншому магазині.

Видалити тимчасові файли

Коли ноутбук запускає програми, тимчасові файли зберігаються на жорсткому диску. Видалення цих тимчасових файлів сприяє підвищенню продуктивності ноутбука.

По-перше, ми пропонуємо використовувати утиліту очищення диска Windows для видалення тимчасових файлів та інших файлів, які більше не потрібні на ноутбуці.

На жаль, засіб очищення диска може не видалити всі файли у тимчасовій директорії. Тому ми також пропонуємо видалити тимчасові файли вручну.

Вільний простір на жорсткому диску

Переконайтеся, що вільного місця на жорсткому диску не менше 200–500 МБ. Цей доступний простір дозволяє ноутбуку мати місце для збільшення розміру файлу підкачки та надання місця для тимчасових файлів.

Пошкоджений, пошкоджений або фрагментований жорсткий диск

Перевірте жорсткий диск на наявність помилок

На ноутбуці з Windows запустіть ScanDisk, chkdsk або щось еквівалентне, щоб переконатися, що з жорстким диском ноутбука все добре.

Дефрагментуйте жорсткий диск

Коли ви звільняєте місце на жорсткому диску, воно не потрапляє у кошик, воно залишається там, де видалені дані були подані як фрагмент. Через деякий час ваш жорсткий диск заповнюється і починає витрачати невеликі вільні фрагменти - створюючи документ або файл із багатьох місць на диску. Це займає більше часу для роботи вашого ноутбука.

Дефрагментація - жорсткий диск організовує неорганізовані біти даних на жорсткому диску у легкодоступні та упорядковані блоки. Якщо ваш ноутбук сповільнився з часом, дефрагментація може допомогти пришвидшити його. Зокрема, програми з великими розмірами файлів (відеоредактори, ігри тощо) призведуть до фрагментації жорсткого диска, а дефрагментація покращить їх продуктивність. Щоб дізнатись більше про переваги дефрагментації та про те, як це зробити на ноутбуці, скористайтеся гуглом.

Вимкніть програми запуску

Якщо ваш ноутбук робить повільно і час, необхідний для завантаження збільшився, швидше за все, що при запуску занадто багато програм. Багато програм мають опцію, яка запускається автоматично під час завантаження. Це корисно, якщо ви збираєтеся використовувати програму щоразу, коли перебуваєте за ноутбуком, але якщо програм, що запускаються під час запуску, занадто багато, це може серйозно уповільнити час завантаження, а також знизити вашу продуктивність, коли вони працюють у фон.

У Windows 8 та Windows 10 вам більше не потрібно використовувати інструмент конфігурації системи для управління програмами запуску, як це було зроблено в Windows 7. Але це можна зробити безпосередньо з диспетчера завдань, який можна відкрити, натиснувши CTRL + ALT + DELETE та клацнути 'Диспетчер завдань'. Клацніть на вкладку "Запуск" у верхній частині, щоб побачити, які програми запуску ввімкнені та їх вплив на час завантаження та продуктивність вашого комп'ютера.

Щоб вимкнути автоматичний запуск програми, виберіть її та натисніть «Вимкнути» у нижньому правому куті. Обов’язково не вимикайте програми, які вам дійсно потрібні, наприклад антивірусні програми чи програми-драйвери.

техніка, ноутбук, ремонт

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.