ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:15 05.02


Мінкульт закликав Полтавську міськраду перенести пам’ятник Петру І

У Мінкульті закликали керівництво Полтавської міськради перенести пам’ятник Петру першому.

Міністерство культури та інформполітики провело засідання щодо перенесення кількох пам‘яток, які прославляють російську імперію з центру Полтави. Натомість у міськраді не вважають такі кроки за необхідне.

Про це у своєму Telegram розповів очільник відомства Олександр Ткаченко.

За інформацією Олександра Ткаченка, попри рекомендації Експертної ради та думку обласного керівництва, представники міської влади Полтави не вважають за необхідне розглядати питання щодо перенесення кількох російських пам'яток з центра міста.

"В той час, коли триває гаряча стадія війни з росією і росіяни в першу чергу зважають на маркери російської імперії (в тому числі все, що пов'язано з Петром І в Полтаві), міська влада не знаходить в собі сили та політичної волі прийняти відповідні рішення", — наголосив міністр культури.

Втім, попри позицію міськради Полтави, Олексій Брусилик наприкінці засідання оголосив про вимогу до влади міста, аби та впродовж місяця розробила та прийняла відповідні рішення. І разом з обласною владою та МКІП перенесла ці пам'ятки в інші місця.

Натомість в росії хочуть знести пам'ятник Лесі Українці. Зокрема, у держдумі рф висунули ідею присвоїти українській поетесі статус іноагента. Замінити пам'ятники поетесі хочуть Кадировим або Пригожиним.

памятник, мінкульт, Петро І

За темою:

  • Полтавці вшанували пам’ять Героїв Крут
  • На Миргородщині демонтують пам’ятник Пушкіну
  • На Полтавщині відкрили меморіальну дошку полеглим воїнам
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.