ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:18 29.03


Минулого року обласний театр Гоголя заробив понад 4,5 мільйони гривень

Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Миколи Гоголя за 2017 рік заробив понад чотири з половиною мільйони гривень, повідомили в Департаменті культури та туризму.

Минулого року Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя заробив чотири мільйони 517 тисяч гривень, з них лише від реалізації  квитків – три мільйони 600 тисяч гривень

– розповіла т.в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Зараз поки не варто говорити про колектив Полтавського театру як про прибуткове підприємство, адже все одно він більше використовує дотацій, ніж приносить прибутків. Утім, зазначає режисер театру, це є нормальним процесом.

Відповідно до Закону України "Про театри…" театр є планово збитковим закладом. Ми неприбуткова організація – ми творимо мистецтво, яким насолоджуються люди. В нас соціальні квитки – якщо, скажімо, в Києві квитки від 200 і до 800 гривень, то в нас квитки коштують від 30 до 110 гривень. Також ми виконуємо норму по благодійних заходах – пільгові верстви населення, як-от атовці, мають змогу ходити до нас безкоштовно

– розповів режисер Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру Владислав Шевченко.

Фінансування на поточний рік для Полтавського театру імені Гоголя становить близько 22 мільйонів гривень.

Це —  заробітна плата, нарахування на заробітну плату, енергоносії (вони, до слова, роблять найбільш вагому складову), охорона.  

Ми виділяємо їм кошти на захищені статті – наприклад, виготовлення проектної документації на ремонт карнизу, це близько 100 тисяч гривень. Але на розвиток театру, починаючи з прем'єри, вони заробляють кошти самі. Вони шукають, чим можна здивувати полтавського глядача, і ми всі бачимо, що їм це вдається

зазначила Валентина Вождаєнко.

Утім, не все так гладко в театральному королівстві: наразі за академічність актори театру отримують доплату до своєї невеличкої заробітної плати лише 30 відсотків.

Керівництво обласного Департаменту культури і туризму дуже сподівається в цьому питанні на депутатів Полтавської обласної ради – що на найближчій сесії в червні або, принаймні, в вересні народні обранці знайдуть час і розглянуть питання, щоб доплату акторам професійних театрів (яких, до слова, на Полтавщини лише два) за академічність збільшити до 50 відсотків.

театр, зарплата, академічність

За темою:

  • У Полтаві відбудеться традиційний театральний фест. АНОНС
  • Астаф'єва і Лірник зіграють у виставі на полтавській сцені
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.