ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 17.07


Інформатору терористів оголосили вирок. ФОТО. ВІДЕО

Сьогодні, 17 липня, в Апеляційному суді Полтавщини оголосили вирок інформатору "ДНР".

Обвинувачений у антидержавній діяльності інформатор "ДНР", мешканець Миргороду Юрій Мар'ян отримав чотири роки позбавлення волі, без конфіскації майна.

Колегія Апеляційного суду області оголошувала вирок протягом півгодини. Вирок Миргородського райсуду першої інстанції скасували, а апеляційну скаргу прокуратури задовільнили частково:

Протягом трьох місяців цей вирок може бути оскаржений.

Слідством було доведено, що Юрія Марьян, колишній військовий, учасник бойових дій в Афганістані, маючи власне ставлення до проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, протягом 2014-2015 року повідомляв військові дані своєму знайомому, Ю. Пономаренку, з яким вони в минулому разом вчилися в Полтавському вищому військовому командному училищі зв'язку. Доведено, що Ю. Пономаренко є членом незаконного збройного формування та брав участь у військових діях проти сил АТО в Донецькій області в ролі командувача сил зв'язку.

 Маючи в минулому довід військової служби у військовій частині, дислокований в Миргороді, знаючи види і озброєння військових літаків, які базувалися на аеродромі цієї військової частини, Юрій Марьян почав передавати Пономаренку по телефону відомості про польоти військової авіації, тим самим приймаючи участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань, які той представляв.

У подальшому, з 24 грудня 2014 року до 18 лютого 2015 року Марьян, діючи умисно і неправомірно, повністю усвідомлюючи протиправність своїй дій, будучи обізнаним в технічних характеристиках та озброєнні військових літаків, розміщених на аеродромі в/ч А1356, з використанням спеціальної військової термінології передавав згаданому члену незаконного збройного формування ДНР побачені ним відомості про вильоти військових літаків – час вильоту, напрямок польоту, їх спорядження. Ці відомості передавалися згодом невстановленим особам, що воювали на боці ДНР.

3 лютого 2015 року Юрій Марьян також передав телефоном інформацію щодо планування розгортання на території Полтави та Полтавської області двох аеродромів військової авіації та розміщення бойових гелікоптерів, а також відомості стосовно можливого розширення Миргородської ЦРЛ для проходження лікування та надання пільг для учасників проведення АТО з числа правоохоронних органів та збройних сил України.

Як повідомляв обвинувачений під час досудового розслідування та на суді першої інстранції, він це робив для того, щоб визволити Артема, сина свого знайомого, з полону ДНР. Утім, на початку березня 2015 року Артем самостійно втік з полону на підконтрольну Україні територію.

При призначенні вироку Апеляційний суд врахував, що злочини, вчинені Юрієм Марьяном, є не тяжкими, він уперше притягується до кримінальної відповідальності, має постійне місце проживання, за місцем роботи характеризується позитивно, має захворювання.

Обставинами, що пом'якшують вирок, суд визнав участь обвинуваченого в бойових діях в республіці Афганістан, втрату 25 відсотків професійної працездатності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, та наявність на утриманні пристарілої матері, інваліда другої групи, а також відсутність обставин, які обтяжують покарання.

Апеляційний суд вважає за необхідне призначити покарання у вигляді позбавлення волі в межах санкцій ч. 1 статті 263 та ч. 2 статті 260 ККУ, яке буде необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та запобігання вчинення ним нових злочинів.

Судова колегія вважає за можливе не призначати стосовно Марьяна додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, оскільки при скоєнні злочину відсутній корисливий мотив.

Апеляційну скаргу прокурора у цій справі суд частково задовольнив. За пропозицією прокурора, конфіскацію майна буде застосовано до предметів, які безпосередньо стосувалися вчинення злочину, в решті вирок суду першої інстанції залишено без змін. Апеляційну скаргу Юрія Марьяна судді залишили без задоволення.

Марьяну Юрію Омеляновичу призначити покарання за частиною першою статті 263 ККУ у вигляді трьох років позбавлення волі, за частиною другою статті 260 ККУ – чотири роки позбавлення волі без конфіскації майна. На підставі ст. 70 ККУ за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більшим суворим призначити Марьяну остаточне покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі без конфіскації майна. Строк покарання Марьяну враховувати з 17 липня 2017 року, взявши його під варту в залі суду негайно. Зарахувати Марьяну в строк відбування покарання попереднє ув'язнення з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі з 17 березня 2015 року по 17 червня 2016 року

– оголосила остаточний вирок головуюча по справі, суддя Вікторія Герасименко.

Також судді призначили безкоштовне вилучення на користь держави матеріальних цінностей, а саме телефону, сім-карт Life, батареї живлення та зарядного пристрою до телефону, за допомогою яких обвинувачений вчиняв злочини.

Після оголошення вироку Юрій Марьян вигукнув у бік прокурора: "Ти будеш повинен у смерті 76-річної!.. (жінки)", маючи на увазі, ймовірно, свою матір.

Символічно, що вирок проголошений саме сьогодні, коли Україна відзначає скорботну дату – три роки тому в цей день поблизу Донецька бойовиками незаконних збройних формувань за підтримки російських військ було збито пасажирський літак Боїнг 777, що виконував цивільний рейс.

суд, вирок, ДНР, Юрій Мар'ян

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.