ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:15 04.10


Міська рада Полтави сплатить борг "Полтаватеплоенерго"

Міська рада Полтави хоче сплатити борг перед теплогенеруючим підприємством за 2022 рік, але розраховує на те, що ПТЕ з 2024 року сплачуватимуть податки не в Решетилівці, а в Полтаві.

4 жовтня на сесії Полтавської міськради депутати внесли зміни до програми розвитку ЖКГ Полтави.

Зокрема, у розділ «Міжбюджетні трансферти» додано пункт «Субвенція з бюджету Полтавської міської територіальної громади обласному бюджету для Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго» за спожитий природний газ на суму 65 млн грн».

Питання викликано тим, що міська рада до кінця не розрахувалася за отримані у 2022 році 170 млн грн — це 4% ПДФО, які орган місцевого самоврядування мав направити «Полтаватеплоенерго» в рамках відповідного Меморандуму 2021 року. Ініціатива президента Володимира Зеленського була наступною: теплоенерго не змінює тарифи, а місцеві ради компенсують підприємству витрати завдяки додатковим відсоткам від ПДФО.

За даними теплоенерго, міська рада повернула тільки 90 млн грн, що стало приводом для звернення до суду. За даними фінуправління міськвиконкому, повернуто 110 млн грн.

Секретар міськради Катерина Ямщикова повідомила, що є пропозиція виплатити теплоенерго 65 млн грн боргу за 2022 рік, щоб через суд не платити 236 млн грн. Однак, при цьому вона зауважила на тому, що в рамках домовленостей на обласному рівні теплоенерго з 2024 року сплачуватиме податки у Полтаві, адже тут мешкає 92% споживачів підприємства.

Сума в 65 млн грн не взята з гори. Вона фігурує в офіційному листі підприємства до міської влади. Підприємство також нагадало, що від фінансової стабільності залежить проходження опалювального сезону 2023-2024 років. Натомість борг за природний газ перед «Нафтогаз Трейдингом» становить 547 млн грн.

Заступник голови обласної ради Олексій Чепурко повідомив «Полтавщині», що він чув про контакти між міською та обласною владами з приводу сплати теплоенерго податків у Полтаві. Однак, поки що це не є фактом. Принаймні, до початку 2024 року.

До речі, починаючи з 2021 року «Полтаватеплоенерго» сплачує податки у Решетилівці. Підприємство у середньому залишає там по 17 млн грн щороку. Екс-мер Олександр Мамай не хотів перераховувати згадані 170 млн грн підприємству, заявляючи, що воно не є міським та ще й сплачує податки в іншій громаді.

комуналка, Полтаватеплоенерго

За темою:

  • Полтавців очікує зростання цін на пальне та інші товари
  • Ціна на свинину зросла майже утричі
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.