08:30 07.04 3367
6 квітня в Полтавському художньому музеї імені Ярошенка відкрили традиційну міську Великодню виставку, де представлені художні роботи юних авторів.
У період великодніх свят Полтавський художній музей імені Миколи Ярошенка підготував для відвідувачів подарунок – традиційну міську Великодню виставку.
Експозиція складається з художніх робіт полтавців – учнів полтавських міських закладів естетичного виховання.
337 юних авторів представили свої твори, що вражають яскравістю кольорів та безмежною фантазією, нестандартним поєднанням різних технік і особливим емоційним забарвленням – організатори виставки розповідають, що великодня тема є найулюбленішою серед дітей.
Виставка задумувалася, як суто дитяча. І проводилася вона від самого початку в залі дитячої творчості імені Саші Путрі. Утім, зараз експозиція поширилася також на літній сад та навіть на сходи до другого поверху.
Чарівні малюнки, м'які іграшки, вироби з бісеру, витинанки, аплікації, кераміка, вишивка, плетіння створюють святковий настрій в художньому музеї.
На відкриття виставки прийшло багато дітей – вони радо переглядали роботи та відшукували серед них свої малюнки. Як-от, наприклад, 7-річна Маша. Дівчинка розповідає, що сюжет малюнку обирала сама.
Я намалювала паску з яйцями і корзиночку, бо мені хотілося саме такий малюнок зробити. Я дуже люблю малювати – вже два роки займаюся в студії "Палітра". Приємно знайти свою роботу на виставці
– поділилася враженнями Маша Гусаченко.
Разом зі своїми учнями подивитися на виставлені художні роботи прийшла й педагог Маші Наталія Конюк, яка викладає дітям художнє мистецтво.
Мої студійці представили близько 30 своїх робіт. Всі завзято готувалися до виставки, з задоволенням виконували свої роботи, дуже старалися – вони в мене молодчинки
– розповіла Наталія Конюк, керівник та викладач художньої студії "Палітра".
Окрім, власне, виставки, на її відкритті було ще чим зайнятися юним талантам: в головній залі Галереї мистецтв розгорнулися творчі майстер-класи. Об'ємні великодні листівки з кольорового паперу виготовляли найменші відвідувачі під керівництвом викладача мистецької студії "Колограй" Оксани Гапон.
За сусіднім столом створювали великодні декори – підвіски "мраморні яйця". На пластикову основу у вигляді яйця наноситься так званий "холодний фарфор" – це спеціальна пластична суміш, яку виготовляють кожен по своєму рецепту. Практично за добу виріб підсохне і стане твердим, як камінь та зберігатиме форму.
У нас тут крохмаль, клей ПВА, кілька домішок-стабілізаторів нетоксичних. Колір матеріалу надають масляні фарби. Кожна дитинка набирає собі колір, який хоче, додає, замішує їх фантазійно і виходить ефект мармуру
– пояснила Анна Запорощенко, викладач мистецької студії "Колограй".
Одразу два майстер-класи з розфарбовування великодніх яєць. Розпису яєць за допомогою воску й кольорових барвників навчав дітлахів науковий працівник Полтавського художнього музею Павло Ломака – він вчив дітей малювати на яйцях воском за допомогою писачка.
А поруч діти виготовляли писанку-крапанку, не використовуючи ніяких інструментів. Для прикрашання яєць у такий спосіб потрібні лише фарбник та свічка – неодмінно чистого натурального воску, без ніякого стеаріну чи парафіну.
Ми крапаємо крапельки на поверхню писанки прямо зі свічки. Це прийом традиційний, але трошки підзабутий. Ми відроджуємо цей спосіб
– розповіла викладач Полтавської дитячої художньої школи Лідія Орел.
Також всі охочі дітлахи мали змогу виготовити яскраву ляльку мотанку – цьому їх навчала заступник директора Полтавської дитячої художньої школи Ганна Будущева-Довгаль.
Майстер-класи діяли в Полтавській галереї мистецтв лише день – на відкритті. А от виставку можна побачити протягом великодніх свят – упродовж двох тижнів за адресою вул. Європейська, 5.
Ольга СТЕНЬКО