ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:20 12.07


Міськвиконком Полтави побив рекорди непрозорості у справі ансамблю Круглої площі

Виконком Полтавської міської ради відмовив надати доступ до публічної інформації на запит полтавського активіста Ігоря Кіянчука. Йдеться про скандальні накази Мінкультури, якими були знецінені будівлі Круглої площі.

Кіянчук розповів, що намагався одержати лист від 25.03.2016 року, яким міськвиконком звертався до Міністерства культури із проханням позбавити Полтавський Петровський кадетський корпус ті інші історичні будівлі статусу пам'ятки архітектури національного значення.

Проте, у відповідь  виконком Полтавської міськради зазначив, не може задовольнити його запит, адже лист у зазначену дату направили адресату – Міністерству культури України. Хоча цей лист мав би зберігатися протягом п'яти років, як це передбачено наказом Міністерства юстиції України "Про затвердження "Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів".

Відповідь Міністерства культури України Полтавському міськвиконкому

Відповідь Міністерства культури України Полтавському міськвиконкому

З листа абсолютно зрозуміло, що виконком Полтавської міської ради звертався до Мінкульту з проханням позбавити пам’ятку архітектури національного значення Полтавський Петровський Кадетський корпус цього охоронного статусу і Мінкульт у цьому проханні відмовив.

Якою ж була мотивація полтавських чиновників, які аргументи вони наводили чиновникам Міністерства культури України щоб позбавити статусу пам’ятки архітектури один з елементів унікального архітектурного ансамблю Круглої площі в Полтаві а значить в перспективі і увесь ансамбль.

Відповідь, яку Кіянчук отримав, його ошелешила:

Відповідь Полтавського міськвиконкому на запит що до доступу до публічної інформації

Мовляв: “а нема, миші з’їли”. Документ не можемо надати, бо “він у зазначену дату був направлений адресату”. Ага… Ось тільки згідно п. 22 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів листування з центральними та місцевими органами державної влади, органами місцевого самоврядування з основних (профільних) питань діяльності повинно зберігатись не менше 5 років.

Схоже, що програвши декілька судів (депутату Полтавської міської ради Тарасу СиняговськомуПолтавському громадському телебаченню, та ін.) у справах за відмову в наданні публічної інформації, Управління звернень громадян, організаційної роботи та загальних питань Виконавчого комітету Полтавської міської ради видумало нове формулювання в стилі “их там нет”.

Що ж там міститься такого у тому листі, що чиновники воліють краще отримати якийсь штраф чи догану за втрату документу, ніж надати його в розпорядження громадськості?

Нагадаємо, полтавським пам’яткам архітектури повернуть статус національних
ансамбль Круглої площі, статус памяток, збереження

За темою:

  • Полтаву визнали "непрозорим" містом
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.