ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 25.07


Міжнародний кобзарський фестиваль стартував на Полтавщині

На Полтавщині 25 липня розпочався дводенний міжнародний кобзарський фестиваль. Організував його на своєму подвір’ї на Пирятинщині Юрій Фединський. Туди з’їхалися учасники з України та США.

Протягом трьох днів вони співатимуть українські народні пісні, ліпитимуть з глини та гратимуть на різних музичних інструментах, повідомляє Суспільне. Полтава.

Із двома лірами з Рівного на Полтавщину приїхав Андрій Ілляшук. Вперше до рук цей інструмент чоловік взяв 10 років тому.

"Традиційна ліра має три струни. Вона має коробку-резонатор, як і багато інших інструментів (гітара, скрипка). Основне, що тут видобуває звук, – це колесо, яке треться по струнах, і ми отримуємо звук. На ньому грали мандрівні співці - лірники. Вони були незрячі й разом з поводирями мандрували Україною", − розповідає учасник фестивалю Андрій Ілляшук.

Крім Андрія, на міжнародний кобзарський фестиваль завітали учасники з України та Америки. Із Полтави приїхала й Людмила Верещагіна. Вона виготовляє ляльки-мотанки.

"Я беру ось таку тканину, щоб вона була об‘ємною. Вкладаємо і всередині робимо їй уста. Тепер ми робимо писочок, вушка і ріжки. Вушка вирізаємо з такої ж тканини. Ріжки можуть бути різні. Я робила з березових бруньок, але вони розпадаються. Тому я взяла ось такі ріжки", − розповідає учасниця фестивалю Людмила Верещагіна.

Українські народні пісні на своїй скрипці виконує Олег Бут.

Фестиваль організував на власному подвір‘ї на Пирятинщині Юрій Фединський. В Україні він проживає останні 10 років, а сам родом з США. Цим заходом, каже, хоче відтворити, зокрема, українські традиції.

 

фестиваль, кобзарство

За темою:

  • Полтавців запросили на фестиваль повітряних зміїв
  • В аеропорту провели регіональний фестиваль ідей розвитку громад
  • У Пирятинській громаді відбувся екофестиваль
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.