ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 27.07


"Мотопробіг єдності" прокотився Полтавщиною. ФОТО

У четвер, 26 липня, Полтавщиною проїхали учасники всеукраїнської акції "Мотопробіг єдності-2018", які везуть український та кримськотатарський прапори з самого заходу на самий схід України.

Стартував "Мотопробіг єдності-2018" 23 липня в Ужгороді. З того часу група байкерів-активістів відвідала Івано-Франківськ, Львів, Тернопіль, Хмельницький, Вінницю та Житомир. 

Ще сьогодні вранці мотоцикли виблискували хромом на сонці на Софіївській площі в Києві, поки їх вершники фотографувалися та підписували прапори, що вони везуть через усю Україну: так званий "бойовий стяг мотопробігу", великі державний та кримськотатарський прапори. А вже по обіді байкерська делегація смакувала галушками на Соборній площі Полтави.

У цьому заході беруть участь різні мотолюбителі: українці, росіяни, татари. У нас різні мови та релігії. Цим мотопробігом хочемо показати, що ми єдині в єдиній державі. З нами два прапора — український та кримськотатарський. До нас виходять і мери міст, і голови адміністрацій, підтримують нас. Але ми не агітуємо ні за кого, ця акція аполітична 

— заявив юрист, громадський активіст, учасник мотопробігу Ерфан Кудусов.

У Полтаві до байкерів не вийшов ні мер, ні губернатор. Єдиними представниками адміністрації були заступник начальника управління у справах сім“ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Михайло Габор та начальник відділу "Спорт для всіх" Людмила Калаптуровська. Вони розповіли, що на адресу Валерія Головка надійшов лист, підписаний особисто головою Меджлісу Кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим з проханням сприяти проведенню мотопробігу на Полтавщині. За директивою губернатора відповідальність на виконання оргпитань поклали на вказане управління.

Ми взяли участь у даному заході: координація по Полтавській області, замовлення поліціі, і повний супровід по території області. Тобто, ми замовили поліцію і запросили телебачення 

— розповів про участь управління в проведення мотопробігу заступник начальника управління у справах сім“ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Михайло Габор.

Утім, учасники "Мотопробігу єдності" особливої допомоги ні в кого не просять. Один зі співорганізаторів акції, киянин Микола Спиридонов розповів, що чи не головною умовою участі байкерів у мотопробігу є особисте фінансування власної поїздки. Мова про те, що байкери свідомо не просять та не приймають спонсорську допомогу.

Але в кожному місті, через яке проходить мотопробіг, місцеві байкерські спільноти готують теплий прийом: екскурсію та частування. Так, у Полтаві дорогих гостей зустріли традиційними галушками, бутербродами та узваром. Кошти виділили з членських внесків мотоклубів і вирішили теж не покладатися на місцеву владу та спонсорів.

Постійних учасників мотопробігу десятеро — вони з різних міст приїхали до Ужгорода, щоби здійснити цю подорож. Але з кожної області до них долучаються нові супутники, щоб разом подолати хоча би частину шляху. 

Так, представники полтавських мотоклубів зустріли мотопрбіг на кордоні областей поблизу Пирятина, а вже в обласному центрі акцію підтримали зо три десятки полтавських байкерів.

Наступним містом, куди попрямував "Мотопробіг єдності", стане Дніпро. Потім — Волноваха та Маріуполь. У Чонгарі на блокпості, на адміністративному кордоні з Кримом, байкери залишать кримськотатарський прапор, а великий український стяг повезуть до Запоріжжя та встановлять на Хортиці.

До мотопробігу долучилися також і троє полтавських мотоциклістів.

мотопробіг, єднання, прапор, акція

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.