ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 02.02


"MRIYA" об’єднала кіберполіцію та волонтерів в інформаційній війні

Екосистема "MRIYA" – найбільша Інтернет-спільнота, яка веде успішну боротьбу з російським агресором в медіапросторі. Розробники і натхненники ініціативи – працівники Кіберполіції України, волонтери та програмісти. Девіз проєкту: "Кожен українець – ВОЇН на власному фронті. Наш фронт – інформаційний".

 

У відділі протидії кіберзлочинам Полтавщини розповіли, що платформою Екосистеми "МРІЯ" став портал stopdrugs, створений для боротьби з розповсюдженням наркотиків у глобальній віртуальній мережі. Поштовхом для переформатування порталу стала повномасштабна війна росії проти України. 24 лютого 2022 року автори проєкту зрозуміли, що ворог намагається захопити й український медіапростір. Відтак виникла критична необхідність у забезпеченні підтримки українським військовим, бійцям Сил оборони й громадянам, у протидії кремлівським медіапропагандистам та у поширенні перевіреної інформації. 

У Кіберполіції пояснили, що з перших днів національного спротиву екосистема "МРІЯ" поступово об’єднала низку кіберпроєктів: Бот "StopRussia | MRIYA", Канал "StopRussia | MRIYA", Бот "Народний месник", Сервіс "MRIYA Automatic", Гра "Котяцький драйв". Основне про кожен із них.

Бот "StopRussia | MRIYA" приймає інформацію про фейкові ресурси. Її перевіряють модератори та надсилають на блокування в Телеграм-канал. За минулий рік зібрано понад 50 тисяч антиукраїнських ресурсів та профілів.

Канал "StopRussia | MRIYA" – спільнота небайдужих українців, які дають відсіч російській агресії в Інтернеті. Платформа щоденно генерує онлайн-завдання для підписників, «транслює» актуальні новини та останню інформацію (зокрема, навчальні матеріали про кібергігієну).

Бот "Народний месник". У цей чат-бот надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, про виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси. Також нещодавно з’явилася категорія про присутність камер зовнішнього відеоспостереження в місці перебування окупантів.

Отримані від користувачів повідомлення опрацьовуються модераторами боту  та скеровуються до органів Національної поліції України або інших правоохоронців для ухвалення рішень.

Сервіс "MRIYA Automatic" – автоматизований сервіс для боротьби з російською пропагандою. Він працює в хмарі, не використовує браузер комп'ютера чи смартфону і навіть не вимагає, що він був включеним.

Благодійна гра "Котяцький драйв" – це драйвова гра-клікер, в якій котики-військові, бійці територіальної оборони та поліцейські звільняють рідну землю від рашистської навали. Її можливо завантажити через Google Play та for PC.

Що цікаво, віртуальні бої проходять на відомих локаціях: Чорнобаївка, Гостомель та крейсері "москва". Гравець має здолати лідерів орків. Серед таких, зокрема, "дон", вусатий тарган і міністр непотрібних справ росії.

війна, поліція, медіа, кібербезпека, сервіс, бот, екосистема

За темою:

  • Окупанти нанесли 96 млрд гривень збитків цивільній інфраструктурі Полтавщини
  • Полтавські журналісти протидіятимуть дезінформації та російським фейкам
  • Подорожі у відрядженні: заступнику голови Полтавської облради вручили підозру
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.