ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:33 06.01


На Браїлках невідомі потруїли бездомних собак: одна у ветлікарні, дві пропали безвісті

З чотирьох собак, що мирно жили біля м’ясного магазину на зупинці "Браїлки", лише одна залишилася живою-здоровою. Повідомлення про отруєння бездомних з’явилося у соцмережах.

Детальніше про цю ситуацію нам розповіла Вероніка Ананська. Від волонтерки стало відомо, що влітку 2017 року до м’ясного магазину, що знаходиться на зупинці "Браїлки", "приблудилися" собаки. 

З цими собаками я знайома півроку, періодично їх сама підкормлюю. Не гавкали, не кусали, нікого не образили. Ці собаки були стерилізовані австрійцями по програмі "4 лапи". В один час їх трохи більше було, але потім залишився "кістяк". Коли вони були маленькими, жили на ГРЛ, а потім прийшли сюди. Вони були в районі АТБ, також у районі ринку ходили, а біля м’ясного магазину вони жили. Про них піклувалися дівчата, які працюють в магазині. Вони їх кожного дня кормили. Багато разів я бачила, як люди, які стояли на зупинці, заходили в м’ясний магазин і також кормили собак. Я не можу зрозуміти, що викликало агресію у людей і чому їх отруїли. Вони ні на кого не нападали

 — повідомила жінка. 

Вероніка розповіла, що з чотирьох собак дві пропали безвісті, одну собаку відвезли у ветлікарню.  Одна досі живе у будці. 


Жінка думає, що собак отруїли. Такі висновки вона зробила з того, що у кашу невідомі підмішали отруту.

Труять собак, за словами Вероніки, препаратом, який використовують для лікування туберкульозу. 

Образливо те, що ми стараємося, ми вирішуємо цю проблему. Це не те, що ми сидимо, склавши руки. Ці тварини були привиті та стерилізовані, вони нікого не чіпали. Вони ні на кого не нападали.  Хотілося би до людей звернутися та пояснити, що ніхто не буде їх тут кусати. Треба просто спокійно пройти повз, собаки не несуть загрози. Так, є з тисячі один собака,у якого можуть бути проблеми з психікою. Але ми готові їх відловлювати. А просто так убивати тих, хто ніколи нікого не вкусив – це жорстоко та підло

 — розповіла Вероніка.  

Продавщиця м’ясного магазину Аня, яка годує собак, розповіла, що собаки почали зникати 3 січня. Одну з собак, з ознаками отруєння (судоми та піна з пасті), недалеко від будки підібрали чоловік з жінкою та відвезли у ветлікарню. Двох інших собак Аня досі не бачила.

Вони ніколи не були агресивними. Їх тут всі знають, вони з усіма "цілують-обіймаються". Було навіть, що бабусі приходили, купували лапки та давали собакам. Я досі не можу зрозуміти, навіщо їх варто було труїти. Це взагалі хто, звірі, чи люди, хто це такі? Собаки добрі, адекватні, не агресивні

 — розповіла жінка.

Також Аня розповіла, що на зупинці розташоване кафе, де продають спиртні напої. Іноді до будки, за словами Ані, "зарулювали" нетверезі особи. У такі моменти собаки гавкали та захищали територію.

У ветеринарній лікарні "Ветмир" наразі лікується собака, яку підібрали небайдужі полтавці. Тварину, за словами лікарів, привезли 3 січня.

Головний лікар ветлікарні повідомив, що теоретично можливо, що собаку отруїли протитуберкульозним препаратом.

Ми не знаємо, чим саме труять. Ми намагаємося цих собак врятувати від смерті та вилікувати. Ми бачимо ознаки, які можуть бути характерними для отруєння препаратом, який називається "Тубазид". Але ми не стверджуємо цього, що це саме так. Для цього, щоб це виявити, потрібно робити судмедекспертні аналізи

 — пояснив головний лікар. 

Зазначимо, що препарат "Тубазид" (ізоніазид), згідно з інструкцією, відпускається за рецептом. Проте не виключено, що в аптеці ліки могли продати і без рецепту. 10 пігулок по 200 мг коштують від 13 гривень.

Були собаки агресивними чи ні – нам достовірно не відомо. Для того, щоб знайти якісь підтвердження щодо поведінки собак, ми звернулися до прес-служби Управління патрульної поліції у Полтаві. Ми запитали, чи, починаючи з літа, до патрульної поліції не скаржилися на агресивних собак на Браїлках. Проте протягом п’ятниці так і не отримали відповіді. 

Навіть якщо собаки були агресивними, труїти тварин – не вихід. Тим паче, що знущання над тваринами карається згідно зі статтею Кримінального кодексу. 

Зокрема у серпні набув чинності Закон №5119-1, який посилює відповідальність за насильницькі дії над тваринами.

  • Якщо жорстокість у відношенні до тварин відбулася на очах у малолітньої особи, карати правопорушника варто обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.
  • Якщо над твариною познущалися з особливою жорстокістю, або правопорушення вчинене групою осіб, пропонується застосовувати покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Нагадаємо, ще один випадок надзвичайної жорстокості до тварини зафіксували на вул. Кондратюка.

 

отруєння, собаки, Браїлки, ветлікарня, закон, жорстокість

За темою:

  • На Полтавщині людей покусала лисиця
  • Топ-5 за тиждень :