ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 28.03


На даху Лубенської поліклініки встановили сонячні колектори

Сонячні колектори на даху Лубенської поліклініки обігріватимуть басейн та надаватимуть гарячу воду у мережі медичного закладу. Запустити геліополе хочуть уже в квітні цього року.

На даху Лубенської поліклініки встановили одне з найпотужніших в Україні геліополів, повідомляє телеканал "Лубни".

Сонячні колектори Hiwalex із 40 елементів нагріватимуть воду на всі сім поверхів лікарні.  Як розповів мер Лубен Олександр Грицаєнко, зараз триває встановлення колекторів, вже протягом двох місяців, у рамках спільного проекту із Регіональним екологічним центром.

Фінансується проект 50 на 50 з міського бюджету та Уряду Норвегії.

За словами Грицаєнка, місто реалізує цей проект, щоб економніше підігрівати воду в басейні в не опалювальний період. Це необхідно для того, щоб діти, які приходять купатися в басейні, та пацієнти лікарні, могли користуватися басейном протягом не лише взимку.

Система працюватиме повністю в автоматичному режимі. Нею управляє цифровий контролер, в якому є всі налаштування, параметри, необхідні температури.

ПАТ "Дніпрополімермаш" спочатку провела реконструкцію всіх стояків гарячої води у приміщенні, змінила умивальники, сифони, змішувачі. Загалом, оновлення торкнулося 44-х точок і трубопроводу.

Тепер усю систему може обслуговувати лише одна людина.

Геліосистема встановлена на даху лікарні і це — перший подібний проект у Лубнах, що перетворює сонячну енергію в теплову.

Сумарна потужність цього геліополя – близько 60 кіловат на годину. Тобто, протягом світлового дня воно здатне генерувати стільки тепла, що його буде достатньо, щоб весною, влітку та восени забезпечити нагрівання води у лікарні.

Ця система в Україні —  третя за величиною і потужністю.

За інформацією мера Лубен, геліосистему планують запустити в квітні, коли ще працюватиме опалення. Нагрівання відбуватиметься паралельно – якщо не вистачатиме енергії сонця, воду догріватимуть за допомогою опалення.

Після відпрацювання цього об’єкту, сонячні колектори планують  встановити і на дитячій лікарні.

геліосистема, Лубни

За темою:

Топ-5 за тиждень :