ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:30 22.04


"Зберемося, роде": визначилися переможці фестивального відбору

21 квітня у Полтаві відбувся фінал відбору для участі у другому етнофестивалі "Зберемося, роде". Члени журі обрали два гурти, які восени, серед інших, виступлять на полтавській сцені - у парку "Перемога".

Розпочнемо з підсумків відбору — учасниками етнофесту стали відомі серед меломанів гурти "Motanka" і "Toloka".

У 2018 році етнофестиваль  відбудеться вже вдруге. Він має на меті популяризувати фольклорну музику, а також сприяти соціальній адаптації ветеранів АТО, які беруть активну участь в організації фесту.

Цьогоріч 14 гуртів із усієї України виявили бажання долучитися до етнофестивалю та заповнили заявки на участь. Саме з них журі обрало квартет фіналістів. Як наголосили організатори, фестиваль має стати стартом для молодих та не надто відомих широкому загалу гуртів.

Фінал відбору приймала Villa Крокодила — концертну програму склали виступи конкурсантів і запрошених гостей. Перші — це "Motankа" (Луцьк), "Toloka" (Кам’янець-Подільський), "ПАПА КАРЛО" (Харків) та "ЯРИ" (Краснокутськ).

Конкурсантам потрібно було підготувати 4 пісні для виконання та завдання від журі – зробити власний кавер на народну пісню з полтавським корінням — "Журавочка".

До складу журі увійшли:
 — Віталій Турпітько, голова координаційного комітету фестивалю, ветеран АТО, голова ГС "Координаційна рада учасників АТО";
 — Євген "ЇЖАК" Романенко, заслужений артист України, лідер гурту TaRuta;
 — Олександр Займак, автор ідеї та координатор фестивалю, волонтер, член правління ГО "Братерство учасників АТО Полтавщини";
 — Олексій Шманьов, вокаліст метал-гурту KARNА;
 — Сергій Строян, вокаліст та лідер гурту СH.SH Чумацький Шлях;
 — Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії;
 — Віталій Степанов, ветеран АТО, керівник Центру соціальної адаптації ветеранів та інвалідів АТО Полтави;
 — Саркіс Авакян, волонтер, благодійний фонд імені академіка Авакяна GRAND AVA;
 — Оксана Дейнега, директорка міського будинку культури.

Після виступу гуртів, члени журі поставили бали, підсумували та назвали переможців. Ними стали гурти Motanka, який вразив поєднанням важкої музики з українськими фольклорними мотивами та народними інструментами, та Toloka, які грають рок, джаз, реггі з елементами українського фолку. Колективи отримали 358 та 341 балів відповідно.

Гурти виступять першого та другого фестивальних днів "Зберемося, роде", який відбудеться 8-9 вересня у Полтаві.

А потім виступили спеціальні гості фінального відбору — гурт "Чумацький Шлях", який також стане хедлайнером етнофестивалю в Полтаві восени. Музиканти подарували шалений драйв та стали яскравою крапкою у завершенні вечора.

ПАРТНЕРИ СВЯТА — ПРО ФЕСТ

Денис Баранов, представник Першої галушкової мануфактури "Комора": "Культура — основа державності, Полтава — духовна столиця, і саме нам підіймати культуру такими фестами. Важливо, щоби молодь і всі ми розуміли, що маємо багато таланових українських гуртів".

Володимир Мироненко, "Студія графічного дизайну МИРОНЕНКО" : "Просування української культури і українських рок-гуртів -це головне на сьогодні, є багато талановитих музикантів, вони несуть молоді виховання смаку і пізнання нашого українського етнороку".

Віталій Лахно, ТМ "ДИКАНСЬКЕ": "Приємне відчуття  від фіналу - нові гурти, нове бачення етнороку. Запальні та веселі гурт "Toloka", поєднання важкої музики з українськими фольклорними мотивами та народними інструментами від гурту "Motanka", гурт "ЯРИ" з Харківщини - то одночасно і автентичний спів, і сучасний динамічний драйв , гурт "П@П@ Карло" та Борис Севастьянов  грають  український рок-н-ролл, блюз, кантрі.  Одним словом, українському року бути!"

культура, етнофестиваль, концерт, музика

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.