ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 02.10


На фронті загинув полтавський "кіборг"

Сумна новина надійшла з зони бойових дій. На фронті загинув полтавський «кіборг» Максим Запічний.

Контракт "Шерлок" підписав улітку 2014 року. Тоді він служив 10 місяців, з них три – на фронті.

"Я служив у 91-му полку, який базується в Охтирці. Це інженерно-саперний полк. Був сапером. Нашим завданням не було стояти на певних постах і утримувати позиції. Ми їздили цими блокпостами і або щось ставили, або щось знімали", – розповідав Запічний в інтерв'ю виданню "Суспільне" у 2019 році.

Добровольцем пішов захищати Донецький аеропорт 30 грудня 2014 року. Відстань між нами та ворогом була до 20 метрів, при цьому всі стіни були гіпсокартонні – дуже тонкі.

и можеш не бачити ворога, але він все одно був там. І якщо хтось стріляв чергою з автомата, то прошивав ці стіни наскрізь. Це була повна темрява. Ми завчали кількість кроків та напрямки. Три кроки вперед, два вправо, здається , п'ять кроків уперед, знову ліворуч, до 63 кроків уперед і потім праворуч", – говорив Запічний.

В аеропорту він пробув 17 днів, а в день ротації зазнав поранення.

"Мені дали завдання встановити фугас, щоб обвалити сходову клітку і не дозволити сепаратистам спуститися з 3-го поверху. Коли я це робив, у коридор вискочив сепар і дав чергу мені в спину. На той момент я був 10-м пораненим за день. Нас вивозили по злітній смузі. Незабутня подорож, коли по броні стукають кулі. Я цього ніколи не забуду. Це не схожий ні на що досвід", – згадував захисник.

Вже після поранення "Шерлок" виконував бойові завдання в Авдіївці, Мар'їнці та інших містах Донбасу. Він був на передовій до кінця серпня 2015 року, потім працював інженером, але через наступ Росії знову вирушив на фронт.

У героя лишилася маленька донечка. Про час і поховання Максима Запічного буде повідомлено пізніше.

загибель, співчуття, військові

За темою:

  • Обласна влада хоче дозволити новорічні ялинки, але без святкових гірлянд
  • Під Полтавою заплановані навчальні стрільби
  • КВБЗ за підсумками 2021 року став збитковим
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.