ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 17.08


На Гадяччині створили найбільший в Україні органічний малинник

Близько двох років тому в Гадяцькому районі заклали перший органічний малинник у районі. Він знаходиться у селі Лютенька і нині має територію в понад 11 гектарів.

Як повідомляє agronews.ua, тут вирощують англійську високоврожайну ремонтантну малину Джоан Джей (Joan J), яка вже пройшла перевірку в Орданівці.

На плантації ТОВ «Сади Гадяччини» облаштували крапельний полив, завдяки чому вдається рятувати рослини у посушливу погоду.

Все ж, попри цьогорічну засуху, є досить великий врожай. Планують реалізовувати продукцію не тільки у Гадяцькому районі та Полтавській області, а й відправити на експорт.

Але найголовніше — це створення нових робочих місць. Українці завжди хочуть гідної оплати праці і часто в пошуках кращого виїжджають за кордон. Найбільше до Європи збирати ту ж саму полуницю, смородину, малину.

Проте навіщо їздити за тисячі кілометрів від рідного дому, якщо аналогічна робота є на Батьківщині? Такий масштабний за розмірами сад потребує не тільки сезонних працівників, а й постійних. Тому це чудова альтернатива «заробіткам» за кордоном.

Також важливо підтримувати вітчизняне, тож Лютенський малинник співпрацює з місцевими підприємцями, які купують натуральну продукцію для власного виробництва. Наприклад, екологічно чисту малину використовує підприємство «Рижики» для виготовлення напівфабрикатів. Так само з органічних ягід створює свої десерти і «Кав’ярня на Гетьманській» тощо.

Окрім цього Гадяцький район постійно залучає інвестиції для успішного розвитку органічного землеробства.

Лютенський ягідник — це не тільки екологічно чистий продукт, робочі місця для земляків, співпраця з підприємствами, а й наповнення місцевих бюджетів. Адже кошти за оренду землі та сплата податків надходить виключно до Лютенської сільської ради. Тож за всіма критеріями і показниками органічне землеробство на Гадяччині має ясну перспективу.

«Мета —  зародити і розвинути органічне землеробство у районі. Позаяк це дозволяє створювати нові робочі місця, як постійні, так і сезонні. Тож мешканці нашого району мають можливість працювати на рідній землі, не виїжджаючи за кордон на «заробітки». Переконаний, разом нам вдасться перетворити Полтавщину на провідний центр органічного землеробства. Адже це — екологічно-чиста і корисна продукція, нові робочі місця до людей, інвестиції і додаткові надходження до бюджету» — запевнив громадський діяч, колишній голова Гадяцької РДА Олексій Матюшенко.

Лютенський ягідник

За темою:

  • Полтавські аграрії завершили збір буряку
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.