ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 25.07


На Котелевщині запрацювала міжнародна археологічна школа

На Більському городищі запрацювала VI Міжнародна літня польова археологічна школа. 

Польову археологічну школу розпочали 25 археологів – це науковці, студенти та волонтери. Цьогоріч через пандемію COVID-19 учасників приймають лише із України. Переважно це дослідники із Києва, Харкова та Дніпра, повідомляє Суспільне Полтава

Розкопки у рамках археологічної школи проводять приблизно на 4-х сотнях квадратних метрів. Досліджувати територію на Барвінковій горі у Більську будуть 25 людей – це студенти, науковці та волонтери.

"Буде обмежена кількість днів для польової археологічної школи. Ми виділили їх лише 3 – 1 для теоретичних занять, 1 для практичних занять, іще 1 для екскурсій Більським городищем", − розповідає директор заповідника "Більськ" Ігор Корост.

Через пандемію усі учасники – з України, хоч раніше польова школа була міжнародною. Через коронавірус переносили і початок дослідження, каже Ігор Корост. Для учасників школи цю територію підготували дослідники із Національної академії наук.

"Дуже багато учасників, які планували приїхати на початок польової школи, який планували на 10 липня, так і приїхали й працювали в експедиції Інституту археології Національної академії наук", − розповідає Ігор Корост.

"Експедиція триває вже з 10 липня. І ми відкрили більшу площу. Фактично, учасникам літньої польової школи буде можливість попрацювати уже безпосередньо на дослідженні поховань", − каже заступник керівника експедиції НАН Олексій Крютченко.

На цій території – ґрунтовий могильник скіфського часу. Одне із поховань розкопали на глибині 40 сантиметрів.

"Збереглися трохи череп, у поганому стані нижня щелепа. Кістки хребта уже майже не простежуються ось у нас, таз теж. На жаль, бачите, стан кісток дуже жахливий. Ми потім передаємо, залишки закріплюємо і передаємо вже антропологам, щоб вони опрацювали стать людини, можливо, і так далі. А за допомогою зубів можна простежити і харчування її, і походження", − розповідає заступник керівника експедиції НАН Олексій Крютченко.

Вивчення території триватиме й після археологічної школи. Його продовжать науковці.

"Дослідження відбуваються тому, що цю територію потрібно повністю археологічно вивчити. Оскільки ми тут плануємо унікальну для всієї території Євразії розбудову музею під відкритим небом", − розповідає директор заповідника «Більськ» Ігор Корост.

Ця польова археологічна школа − шоста. Її влаштовують щоліта із 2015. Зазвичай вона триває 2 тижні.

 

Більськ, розкопки

За темою:

  • У Полтаві експонують виставку про репресованих археологів
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.