ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:30 08.12


На Козельщині увічнили художника Дряпаченка

У селі Василівка Козельщинського району вшанували відомого художника Івана Дряпаченка - встановили йому погруддя та облаштували зону відпочинку.

Як повідомляють Козельщинські вісті, ця подія стала завершальною в історії проєкту Василівської сільської ради, який переміг у конкурсі «Бюджету участі Полтавської області» минулого року й отримав фінансування з обласного бюджету.

 

У планах – відкриття міні-галереї репродукцій творів Івана Дряпаченка у місцевій сільській бібліотеці.

Іван Дряпаченко – відомий митець першої третини ХХ століття, його імя занесене до довідників України з мистецтвознавства та інтернет-довідників. Його ім’я було незаслужено забуте протягом багатьох десятиліть. Як припускають земляки художника, він не сприйняв реалій та ідеології комуністичного режиму і навіть не намагався ладити з радянською владою. Майже всі його картини під час Другої світової війни були вивезені до Німеччини.  Нині збереглося дуже мало його робіт. Близько тридцяти живописних та пятдесят графічних творів — це все, що зберігається у музеях України, Росії та Республіки Білорусь. Кілька робіт включені до експозиції Полтавського, Харківського та Донецького художніх музеїв. 

Синові колишнього кріпака, йому пощастило стати підопічним графської родини Капністів, які допомогли йому здобути художню освіту спочатку у Києві. Згодом — самотужки він підкорив Москву та Санкт-Петербург, ставши одним з найкращих учнів видатних митців Валентина Сєрова та Іллі Рєпіна. Свою майстерність Іван Кирилович удосконалював у Італії, Франції, Іспанії та Франції. Але де б не був, якими б світами не подорожував — завжди повертався у рідну Василівку, відраду для його душі, життєву пристань. Портрети пензля Івана Дряпаченка раніше прикрашали ледь не кожну хату рідного села — поряд з образами. 

 

 

пам'ять, Іван Дряпаченко. художник

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.