ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:13 07.01


На міського голову Хорола можуть подати до суду

Політики, експерти й громадські діячі вимагають покарання для депутатів і мера Хорола, які повернули вулиці Небесної Сотні в місті назву вулиці Леніна.

Микола Біляєв, депутат Лубенської міської ради від ВО "Свобода", у своєму дописі у мережі ВКонтакті зазначив, що "депутати просто плюнули в обличчя тисячам українців". За його словами, хорольці побоюються, що тепер вулицю Небесної сотні можуть свідомо "перенести" кудись на околицю міста, аби вона не муляла очі новообраним депутатам міської ради.

Але Сергій Луценко, депутат Хорольської міської ради (фракція ВО "Батьківщина") стверджує: "Рішення №52 сесії міської ради шостого скликання від 24 лютого 2014 року №78 "Про перейменування вулиць у місті Хоролі" було прийнято під тиском певної групи осіб й без громадського обговорення,яке мало б тривати не менше двох місяців, тобто, громада міста фактично була позбавлена свого голосу".

За словами депутата, "вулицю Леніна буде перейменовано, як і ряд інших, відповідно до Закону про декомунізацію, але з дотриманням всіх вимог і відповідних процедур". Нагадаємо, що під час обговорення питання у Хорольській міськраді з’явилися результати "обговорення" серед жителів вулиці, які пропонують назву Соборна. Причому, в Хоролі собору взагалі не існує.

Із цим аргументом депутата Луценка не погоджуються інші учасники дискусії.

"Зараз активна громада міста готує позов до суду на рішення міської ради. Безглузде рішення ради повинно бути скасоване", - заявила керівник Хорольського осередку "Свободи" Наталія Романенко.

"Представники Інституту національної пам’яті зазначають, що відповідно до закону Хорольський міський голова повинен постати перед судом. Шкода, що відповідальності уникнуть депутати, які легітимізували таку примху "мера", - зазначив Микола Біляєв у своєму коментарі.

Нагадаємо, депутати Хорольської міськради повернули вулиці Небесної Сотні назву "вулиця Леніна" нібито через порушення процедури прийняття рішення у лютому 2014 року. Юрист міськради обгрунтував таке рішення, а представники "Свободи" категорично із цим не погоджуються.

Лесь ГАВРИЛОВ

Свобода, Біляєв, Ленін, Хорол, Луценко, Романенко, вулиця, Небесна сотня

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.