ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 01.03


На околиці Полтави намагаються знешкодити небезпечне звалище ртутних ламп

У Полтаві на території підрозділу Південної залізниці по вул. Половка, 84 у Супрунівському промвузлі знаходиться велика кількість розбитих газорозрядних ламп, що містять ртуть і забруднили навколишній грунт.

Це для Полтави — екологічна катастрофа, адже тут виявили десяток вагонів розбитих ртутних ламп. За даними лабораторних досліджень, які надав заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій  Нікіпєлов, вміст ртуті складає 0,0027 мг/кг.

Ці купи вже лежать декілька років,  випари ртуті потрапили вже в повітря, ґрунт, воду. Скоріше за все, склобій залишився від діяльності фірми “Діола”, котра до 2013 року мала ліцензію на збір та утилізацію ртутних відходів заводу ГРЛ,

– заявляє екологічний активіст Сергій Антоненко і каже: підприємства "Діола"  не існує з 2013 року.

 В управлінні з питань надзвичайних ситуацій перш ніж утилізувати відходи, вирішили розібратися, хто є власником цієї земельної ділянки, взяти проби ґрунту, і після  цього почати процес утилізації надзвичайно небезпечних відходів.

На сьогодні Нікіпєлов оприлюднив невітішні результати аналізів, а також наголосив, що його комісія ТЕБ та НС дала доручення Полтавській дирекції Південної залізниці ліквідувати рештки ртутних ламп до 12 березня.

Залізничники намагалися уникнути відповідальності за це несанкціоноване звалище, мовляв, це не небезпечні відходи, а скло від  ламп.

Голова ГФ "Полтавська Січ" Дмитро Лаптєв викликав на звалище слідчо-оперативну групу, було складено протокол та подано звернення №3768 до відділення поліції №1. Факт присутності небезпечних відходів у цьому місці зафіксували.

Якщо реакції не буде і в подальшому, активісти погрожують принести лампи в мішках до дверей керівника Південної залізниці.

 Ртуть випаровується при температурі +18 градусів. Весна вже за тиждень. А разом з нею - потепління. Тому не тільки треба прискорити процес розслідування справи, а й вжити термінових заходів, щоб убезпечити мешканців чималого житлового масиву - селища Яр, селища Нафтовики (с. Супрунівка), мікрорайону Половки Полтави від смертельної небезпеки. Все має бути накрито брезентом - щоб вода туди не потрапляла і щоб ртуть не випаровувалося

- каже Сергій Антоненко. 

 

екологія, ртуть, проблема

За темою:

  • На Полтавщині стартує конкурс "Екологічні громадські ініціативи"
  • У Полтаві зафіксували забруднення Пушкарівських ставків
  • У Полтаві розчищають водойми від сміття
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.