ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 09.11


На початок опалювального сезону полтавці заборгували "Полтаватеплоенерго" понад 150 мільйонів

Опалювальний сезон розпочався у Полтаві 24 жовтня згідно з рішенням виконавчого комітету міської ради. "Полтаватеплоенерго" запустило котельні протягом двох діб відповідно до затвердженого графіка. Проте у підприємства є проблеми з неплатниками.

Цьогоріч через надзвичайно теплий жовтень опалювальний сезон розпочався пізніше, ніж коли-небудь за всю історію підприємства, інформує прес-служба "Полтаватеплоенерго".

– 23 жовтня середньодобова температура повітря була нижчою, ніж 8 градусів, і трималася на цій позначці три дні. Це і стало передумовою для пуску тепла в оселі полтавців, – розповів головний інженер "Полтаватеплоенерго" Володимир Пасічко (на фото).

Близько 70% котелень підприємства увімкнули 24 жовтня. До кінця наступного дня працювали вже всі котельні в місті.

Серйозних аварійних ситуацій під час пуску опалення цьогоріч не трапилося. За винятком тимчасових відключень, пов’язаних з поривами зовнішніх мереж теплопостачання та пошкодженням внутрішньобудинкових систем. Ці позаштатні ситуації вирішувались у робочому порядку.

У деяких медичних та освітніх закладах Полтави тепло пустили ще до офіційного початку опалювального сезону – 10 жовтня. Постачання теплоносія відбувалося на ті об’єкти, у яких була технічна можливість його прийняти та які направляли відповідні звернення до "Полтаватеплоенерго". Щоправда, більшість полтавських шкіл вирішила перенести пуск опалення на останні дні канікул, тож для них опалювальний сезон розпочався з 26 жовтня.

– Саме соціально важливим закладам ми приділили найбільше уваги. У переважну більшість із них тепло подали в перший день. На сьогодні всі вони – з опаленням, – повідомив Володимир Пасічко.

Загалом цьогорічний опалювальний сезон підприємство розпочало із рівнем оснащеності житлового фонду міста будинковими тепловими лічильниками у понад 92% (це майже 1300 приладів обліку, встановлених у полтавських багатоповерхівках). А рівень заборгованості населення міста на початок поточного опалювального сезону за вже отримані послуги становив майже 154 мільйони гривень. Водночас заборгованість державного бюджету на компенсацію пільг і субсидій за вже надані населенню послуги складає майже 14 мільйонів гривень.

– Через це ми маємо на сьогодні борг перед НАК "Нафтогаз України", що перевищує 130 млн грн. Певна річ, це негативно впливає на роботу підприємства. Тому, користуючись нагодою, я звертаюся до полтавців із проханням розрахуватися за спожиті послуги, – акцентував головний інженер підприємства.

Напередодні старту опалювального сезону працівники "Полтаватеплоенерго" разом із балансоутримувачами перевірили готовність об’єктів, серед них і житлового фонду, до роботи в зимовий період. У першу чергу звертали увагу на стан внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання. Володимир Пасічко конкретизує: "Роботи з підготовки внутрішньобудинкових систем до зими насамперед стосувалися вузлів вводу теплових мереж. На жаль, внутрішнім розподільчим трубопроводам приділялося менше уваги. Унаслідок цього подекуди не працює регулююча арматура та відсутня теплова ізоляція. У подальшому це може призвести до збільшення втрат теплової енергії в окремих будівлях і, відповідно, вплине на цифри у платіжках". 

Полтаватеплоенерго, опалення, гроші, зима

За темою:

  • Рух вулицею Чорновола у Полтаві перекриють на два тижні
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.