ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:00 20.05


На Полтавщині пам’ятка архітектури потрапила до проєкту "Велика Реставрація"

Пам’ятку архітектури “Палац Муравйових-Апостолів” відібрали до проєкту “Велика Реставрація” за президентською програмою “Велике будівництво”.

У першому відборі взяли участь 211 проєктів, повідомили Новини Полтавщини.

Однак частину з них не розглянули, тому що вони є об’єктами комунальної форми власності. До програми допустили 109 проектів. Їх перелік сформували з урахуванням рейтингу та набраних балів, а також середньою оцінкою проєкту, повідомили у Мінкульті.

“Зруйнована часом будівля у стилі бароко знаходиться в селищі Хомутець, яке входить до Миргородської міської територіальної громади. Свого часу двоповерховий маєток належав родині Апостолів. Вони поріднилися з родиною Муравйових, і їх нащадки почали носити подвійне прізвище. На початку XIX ст. маєток, що був у володінні Івана Муравйова-Апостола — письменника, історика та дипломата — нащадка Данила Апостола по жіночій лінії. Із 1806 року він мешкав у Хомутці і саме за нього було перебудовано палац та переплановано парк із барокового на пейзажний”, – йдеться на сайті Миргородської міськради.

 

Двоповерхова споруда, кам’яна, потинькована. Головний вхід підкреслює вежа зі складним дахом. Парадний двір утворюють бічні флігелі з кутовими вежами та мансардним поверхом. Будівля має ознаки бароко з переходом у класицизм, але без портиків, колон, трикутних фронтонів. Усе це робить споруду досить оригінальним зразком садибної архітектури України початку XIX ст., що випадково збереглася до XIX століття.

“Велика Реставрація” виходить на новий етап. Це вагомий крок до порятунку і збереження нашої спадщини. Адже вона невід’ємна частина нашої ідентичності, історії та нас самих. Тому “Велика реставрація” наочний приклад розуміння ваги культури і поступової зміни усвідомлення та ставлення до культури на рівні держави. Обрані об’єкти – лише початок, адже із запуском процесу реставрації – його вже не спинити, що доводить досвід європейських країн”, – прокоментував Міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко.

Загалом, з Полтавщини у перелік проєктів увійшли такі об’єкти:

  • -Протиаварійні роботи при підготовці до реставрації пам’ятки архітектури національного значення-нежитлової будівлі по вул. Соборності, 42 у м. Полтаві (Кадетський корпус);
  • -Реставрація об’єкта культурної спадщини національного значення – “Палацу родини Закревських” (будинку, в якому перебував Т. Г. Шевченко), (Навчальний корпус № 3 “Агрономія”);
  • -Реставрація адміністративної будівлі Управління Служби безпеки України в Полтавській області за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 39;
  • -Реставрація об’єкта культурної спадщини місцевого значення-“Палацу Муравйових-Апостолів” (Будинок декабристів Муравйових-Апостолів, в якому відбувалися засідання декабристів), розташованого на території пам’ятки історії національного значення “Садиба декабристів Муравйових-Апостолів, кін. XVIII-поч.XIX ст.”.
реставрація, палац Муравйових-Апостолів

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.