ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 11.09


На Полтавщині археологи знайшли поселення, якому понад три тисячі років

Унікальне поселення бронзового віку виявили археологи на Котелевщині. Працівники Історико-культурного заповідника "Більськ" знайшли уламки кераміки та металевих виробів, яким понад три тисячі років.

Про це розповів Суспільному директор заповідника "Більськ" Ігор Корост.

За його словами, археологічні дослідження поселення тривають з кінця липня.

"Поселення називається Старий Кар’єр. Колись тут функціонував кар’єр, потім він припинив діяльність. На ньому уже виросли дерева, і він заріс травою. А зараз із початком війни відновилося функціонування його. Оскільки на військові потреби потрібно було багато піску. І, власне, з цікавості ми хотіли дізнатися, що на тому кар’єрі. І натрапили спочатку на одне житло, а потім на інше епохи бронзи", - каже Ігор Корост.

У одній із громад Полтавщини археологи знайшли два поселення, якому понад 3000 років

Кераміка епохи бронзи. 

Одне із житл, яке виявили, було повністю спалене. Археологи знайшли сліди згоряння та зафіксували, яка було конструкція помешкання та даху.

"Найцікавіші знахідки, які ми знайшли, - це роговий псалій(?пара вертикальних стрижнів, що прикріплювалися перпендикулярно до кінців вудил) та дві бляшки, виготовлені з бронзи. Бляшки використовувалися для прикрашання одягу. Ці речі за походженням із Західної України, а, можливо, із території західної Європи", - додав Ігор Корост.

У одній із громад Полтавщини археологи знайшли два поселення, якому понад 3000 років

Уламок псалія на поселенні Старий кар'єр.

Нині археологічні дослідження тривають, оскільки кар’єр розширюється і з часом поселення може бути зруйнованим. На ньому щоденно працюють близько 12 археологів Історико-культурного заповідника «Більськ», розповів Ігор Корост.

"Ми маємо інформацію щодо скіфської доби, але, що було до цього часу, даних обмаль. У нас мінімум інформації. А завдяки цим розкопкам ми можемо доповнювати дані. За результатами досліджень ми дізнаємося, звідки ці люди прийшли, чим вони займалися. Також досліджуватимемо кістки тварин та кераміки. Попередньо, ці поселення датуються XIII -XII ст. до н.е.", - каже директор історико-культурного заповідника "Більськ" Ігор Корост.

У одній із громад Полтавщини археологи знайшли два поселення, якому понад 3000 років

Бронзова бляшка

Усі артефакти в подальшому передадуть на зберігання до наукових фондів Історико-культурного заповідника "Більськ".

Більське городище – це укріплене поселення скіфського часу, розташоване поблизу села Більськ Котелевського району. Його датують кінцем 8 – початком 3 століть до нашої ери. Городище складається з трьох укріплених поселень, об'єднаних фортечною стіною. Його загальна площа – майже 4,5 тисячі гектарів.

археологія, знахідки, Більськ

За темою:

  • На Полтавщині незаконно розорали територію відомого могильника
  • Три тисячі років: у заповіднику на Полтавщині бабаки викопали уламки древнього посуду. ФОТО
  • У заповіднику на Полтавщині бабаки допомогли знайти стародавню кераміку
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.