ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:30 03.06


На Полтавщині будуть регулярні відключення електроенергії

Третього червня обсяг розвантаження у системі розподілу АТ «Полтаваобленерго» при застосуванні графіку погодинного відключення електроенергії буде складати 120 МВт. Графік застосований з 00:00 до 24:00.

Наступного тижня ситуація в енергосистемі України буде складнішою, ніж в останні дні травня.

Про це медіа заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

За його словами, така ситуація спричинена трьома факторами. Це – виведення у плановий ремонт двох блоків атомних електростанцій, наслідки обстрілів об’єктів енергетики 31 травня і 1 червня, а також прогнозоване зростання споживання електроенергії через підвищення температури та використання кондиціонерів.

«Дефіцит, якого ми були позбавлені протягом кількох днів на цьому тижні, повернеться. І повернеться в досить серйозному обсязі. Він не може фізично бути перекритий імпортом електроенергії з Європи. Тому із завтрашнього дня протягом всієї доби очікуються планові графіки відключень», - зазначив Володимир Кудрицький.

Якщо ворог продовжить атакувати ТЕС та ГЕС, це буде виводити їх з ладу. Замість відновлення система зазнаватиме руйнувань. В такій ситуації країна матиме стільки ж або менше генеруючих потужностей на ТЕС чи ГЕС, ніж зараз. Стратегія на наступну зиму полягає в мінімізації дефіциту.

»У найгіршому сценарії перед початком зимового періоду ми не відновимо якусь частину електростанцій, а будемо знаходитись приблизно на поточному рівні спроможності нашої енергетики. Це спричинить більш важкі дефіцити в зимовий період і більш довгі відключення», – каже Володимир Кудрицький.

Систему збалансують в будь-якому випадку, питання лише якою тривалістю можливих відключень це буде досягнуто і який обсяг дефіциту буде. Чим менший буде дефіцит, тим легше буде споживачам і українській економіці проживати наступний зимовий період.

Наразі основне завдання – це підготувати якомога більше українських електростанцій до роботи.  Можливо, відновити старі електростанції, які не використовували в повній мірі минулі роки.  

Володимир Кудрицький говорить, що можна підвезти додаткові генератори великої потужності у міста, що знаходяться близько до лінії фронту. Це дозволить краще забезпечити  ці міста електроенергією в разі атак і дати енергосистемі додаткові кілька сотень мегават потужності. Це не врятує повністю від ризику відключень світла, однак зможе їх помʼякшити.

Відключення застосують допоки не відновиться генерація електроенергії. На ремонти пошкодженого обладнання потрібні місяці і роки.

Відключення необхідні, щоб енергосистема могла працювати цілісно й уникнути розбалансу та аварій. Відключення споживачів – це останній інструмент, який «Укренерго» застосовує, коли імпорт чи аварійна допомога вичерпані.

дефіцит електрики, відключення

За темою:

  • Протягом 17 червня полтавцям застосовують графік погодинних відключень
  • Для вулиць Полтавської громади замовили нові ліхтарі
  • Енергетики повідомили про графік відключень на 14 червня
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.