ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 23.06


На Полтавщині демонтували останній пам’ятник Якову Свердлову

Комуністичний пам’ятник Якову Свердлову досі перебував у публічному просторі села Калинівка Семенівської селищної ради на Полтавщині.

Заходів з демонтажу виконком Семенівської селищної ради та, зокрема, Калинівський старостат зазначеної ОТГ вжили після звернення на Гарячу урядову лінію співробітників Інституту нацпам’яті та активістів ГО «Світанок».

Про це повідомили у Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

Торік навесні згідно зі зверненням координатора проєкту «Декомунізація. Україна» Вадима Позднякова було демонтовано бюст Свердлову у селі Баранівка Шишацької ОТГ. Отже, це був останній пам’ятник Якову Свердлову на Полтавщині.

 «Свердлов Яків Михайлович (1885–1919) — особа, яка причетна до здійснення Жовтневого перевороту 1917 р., діяльності комуністичної партії та радянських органів влади. Голова Всеросійського ЦВК Рад робітничих і солдатських депутатівПрисутність комуністичної символіки у публічному просторі є пропагандою комуністичного режиму. Тож, цей пам’ятник місцева влада мала демонтувати ще у 2016 році згідно із Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», — прокоментував подію регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар. Він нагадав, що у 2016 році у межах декомунізаційних процесів згідно з розпорядженням облдержадміністрації з ініціативи архієпископа Полтавського і Кременчуцького ПЦУ Федора вулицю Якова Свердлова у Полтаві перейменували на честь шанованого православного святого Паїсія Величковського.

 

 

декомунізація, Свердлов

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.