ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 21.06


На Полтавщині демонтували пам'ятник Максиму Горькому

Публічний простір села Крячківка, що підпорядковане Пирятинській міській раді Лубенського району, очистили від погруддя одного з ідеологів комуністичного режиму, російського письменника Горького (Пєшкова).

 

Ініціатори демонтажу — ГО "Декомунізація. Україна" та Полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті. Демонтаж здійснено зусиллями комунальних служб Пирятинської громади.

"Полтавщина, і зокрема Пирятинський край позбавилися від ще одного радянського імперського маркера. Однак, пам’ятники сталінському трубадуру дотепер бовваніють у місті Решетилівка (територія і власність ТОВ "Бурат-агро") та у селах Середняки Петрівсько-Роменської сільської ради Миргородського району й Загребелля Чорнухинської громади Лубенського району. А ще у населених пунктах Полтавщини досі є чинними 54 назви вулиць на честь Горького", — прокоментував подію регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

У Полтавському офісі УІНП нагадали, що у селі Левенцівка Чутівської селищної ради Полтавського району погруддя Горькому перемістили до Державного музею в Путивлі "Парк радянського періоду", а у селі Мануйлівка Козельщинської громади з ініціативи її голови Олександра Троцького музей Горького переформатують на комунальний літературно-краєзнавчий музей.

дерусифікація, УІНП, закон, війна, Горький, Пирятин

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.