ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:34 05.07


На Полтавщині діють 86 комунальних закладів позашкільної освіти

Про стан розвитку позашкільної освіти в об’єднаних територіальних громадах області за підсумками навчального року на засіданні колегії Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА доповіла головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи, координації роботи закладів вищої освіти, науки та інноваційної діяльності Інна Сіріченко.

В області створена 41 територіальна громада. У 21-й із них уже понад півроку діють органи управління, що координують питання освіти. І не менш актуальне для ОТГ питання – розвиток позашкільної освіти, яка розвивається за двома моделями. В одних громадах функціонують заклади позашкільної освіти, в інших – розвиток позашкілля базується на роботі гуртків, секцій, клубів за інтересами, волонтерських загонів, що діють в закладах загальної середньої освіти. 

Метою позашкільної освіти є розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, фізичної культури, здобуття первинних професійних знань необхідних для самореалізації та професійної діяльності. Прикладами позитивного досвіду виступають Білоцерківська, Пришибська, Омельницька, Піщанська, Великосорочинська та Засульська громади.

Ми позбавляємо дітей можливості займатися на професійному рівні спортом, розвивати творчі та наукові здібності, якщо не фінансуємо й не сприяємо розвитку позашкільної освіти, особливо в сільській місцевості

 — вважає Інна Сіріченко.

За підсумками 2017-2018 навчального року в області працює 86 комунальних закладів позашкільної освіти, серед яких 19 – дитячо-юнацькі спортивні школи, 67 – Будинки й Центри творчості. 

Позашкільною освітою охоплені майже 50 тисяч дітей, в тому числі, 6,5 тисяч – вихованці ДЮСШ. Це 66,3% від загальної кількості дітей шкільного віку.

Деякі громади — Решетилівська, Пирятинська, Омельницька, Пришибська та Білоцерківська — залучили інвесторів для розвитку позашкільної освіти, зробили капітальні ремонти, активно співпрацюють із громадськими організаціями:

На території Пирятинської ОТГ створили програми розвитку фізичної культури й спорту районної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» та відкрили басейн на території ліцею, який не функціонував упродовж 20 років

 - розповіла начальник відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради Тамара Коваленко.

Є проблеми з оновленням матеріально-технічної бази: облаштуванням і капітальних ремонтів на території Центрів дитячої та юнацької творчості, станцій юних техніків у Лохвицькій, Гребінківській та Шишацькій ОТГ.

 

діти, ОТГ, освіта, творчість

За темою:

  • На Полтавщині 118 онкохворих дітей отримали допомогу
  • Полтавців запрошують подарувати дітям казку
  • Під Полтавою просто неба відкрили лісову школу 
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.