ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

07:30 19.08


Газовики на Полтавщині знищують унікальне городище скіфської доби

Біля села Комишня Миргородського району на Полтавщині при будівництві газової свердловини зрівняли з землею понад гектар унікального за збереженістю городища скіфської доби.

Про це у Фейсбуці повідомляє Охоронна археологічна служба.

Як зазначили археологи, роботами з будівництва свердловини 60 Комишнянського НГКР, які виконує Філія ГПУ "Полтавагазвидобування" АТ "Укргазвидобування", вже знищено понад 10 тис. кв. метрів об'єкта культурної спадщини.

Більше ніж 200 метрів унікального валу просто зрівняли із землею.

 

Зазначається, що у відвалах зібрано, зокрема, фрагменти ліпних посудин, фрагменти скіфської пряжки та наконечники стріл (V-III ст. до н.е.).

Факт руйнування городища був виявлений експедицією Охоронної археологічної служби України ще 6 червня. Про це одразу повідомили Нафтогаз України, Укргазвидобування,  Департамент культури та туризму Полтавської ОДА та Нацполіцію.

Однак 17 серпня археологів, які намагалися провести обстеження зруйнованої частини, не допустили на об'єкт. При цьому їх жорстко відтіснила охорона газовиків, із автоматичною зброєю.

У свою чергу, газовики рапортують, що «Укргазвидобування» призупинило роботи на об’єкті  з буріння свердловини №60 Комишнянського родовища.

Газовики виправдовуються: ділянка, відведена під спорудження свердловини, не була визначена такою, що належить до об’єктів культурної спадщини.

Компанія «Укргазвидобування» отримала припис від департаменту культури і туризму Полтавської ОДА з вимогою зупинити проведення будь-яких земельних робіт на зазначеній ділянці.

На виконання зазначеного припису, компанія призупинила роботи.
Згідно з повідомленням компанії, в умовах нинішньої кризи кожен день простою бурового обладнання – це відставання від планових показників видобутку та відтермінування надходжень до місцевих бюджетів.

Директор науково-дослідного центру "Охоронна археологічна служба України" Антон Корвін-Піотровський підкреслив, що в Держреєстрі немає відомостей про всі актуальні пам’ятки культурної спадщини.

До того ж, згідно із законодавством, після того, як підприємство дізналося про те, що проводить роботи на території з археологічними знахідками, то має обов’язково повідомити про це археологічну службу.

Однак цього "Полтавагазвидобування" не зробило та вже зруйнувало понад один гектар унікального поселення.

Поселення розташовувалось у лісі, тому гарно збереглося, проте газовики зруйнували унікальну ділянку.

 

археологія, історія, скіфи

За темою:

  •  Полтавські археологи знайшли фундамент будівлі початку XIX століття
  • Археологи поблизу Корпусного парку Полтави знайшли артефакти
  • Полтавські археологи знайшли рідкісну срібну монету
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.