ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 30.09


На Полтавщині готові до евакуації у разі пошкодження об’єктів теплопостачання

На Полтавщині обіцяють вчасно розпочати опалювальний сезон і готові до евакуації в інші регіони у випадку ударів по об’єктах теплопостачання.

Громади Полтавської області майже повністю готові до опалювального сезону і планують розпочати його без затримок.

Водночас у регіоні пропрацювали варіанти евакуації населення у випадку атак на теплові пункти, а також гідротехнічні об’єкти — як в межах області, так і на інші території країни.

Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін під час щотижневої прес-конференції.

За словами очільника ОВА, заклади освіти готові до опалювального сезону на 85%. Решта не мають укриттів, тому очні заняття там не проводитимуться й їх підготують останніми. Житлові будинки підготовлені на 98%, теплові мережі — на 100%. Котельні також готові усі, крім Кременчуцької ТЕЦ.

Наразі у Кременчуці продовжується розгортання резервних котелень в інших місцях. Облрада виділила 80 млн грн на два котли по 20 МВт. Вони вже є у наявності й упродовж жовтня-листопада їх планують змонтувати і підключити.

Загалом на сьогодні на відновлення Кременчуцької ТЕЦ спрямовано близько 180 млн грн.

З них від держави — 86 млн грн (60 млн грн наприкінці серпня й 24 млн грн — з початку вересня), з обласного бюджету — 80 млн грн на закупівлю котлів для збільшення потужності альтернативних котелень, стороння допомога — 12 млн грн для ремонтів мереж і систем теплопостачання Кременчука. Всі ці кошти перераховано Кременчуцькій міській раді, їх почали витрачати: роблять проекти, ремонтують і будують нову насосну станцію. Крім того, виділені кошти і з міського бюджету. Загалом сума становитиме 17 млн грн. Роботи йдуть відповідно до графіків.

— За моїми підрахунками, опалювальний сезон в усіх містах, зокрема й Кременчуці, розпочнеться вчасно, — зазначив Дмитро Лунін.

Крім того, за його словами, область має план евакуації на випадок ударів по теплових мережах. Спрогнозувати, куди конкретно вдарять ракети і які руйнування вони спричинять, ніхто не може. В залежності від наслідків, громади або зможуть швидко відновити систему опалення або будуть змушені вивозити населення, рятуючи його від холоду.

— Загалом вся евакуація починається з області. Спочатку ми евакуюємо в межах міста, потім — в межах області. А потім, якщо не можемо впоратися із кількістю евакуйованих, надати їм житлове забезпечення, тоді розглядаємо евакуацію далі по країні. Я тримаю кулаки, щоби такого не сталося. Я впевнений, що ми пройдемо сезон нормально, але він буде у нас тяжкий, і можуть бути різні ситуації. Ми говоримо про те, що ми готові до розгортання будь-яких сил і засобів із ліквідації наслідків таких явищ, — зазначив начальник ОВА.

Він додав, що маршрути евакуації прораховані та затверджені у громадах. Область відпрацювала реакцію на критичні явища й провела тренування на випадок влучання по гідротехнічних спорудах в області — разом із сусідніми областями.

теплопостачання, евакуація, готовність

За темою:

  • Як зігрітися без централізованого опалення: поради "Полтаваобленерго"
  • У Полтаві діятиме понад 100 пунктів обігріву
  • Упродовж кількох днів Кременчук буде з теплом
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.