ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:30 21.03


На Полтавщині готують екстремальний фестиваль

На Полтавщині створили понад 65 скелелазних маршрутів та готують екстремальний фестиваль. Досвідчені альпіністи цитують відому пісню: "краще гір можуть бути тільки гори, на яких ти ще не бував".

Такої ж думки полтавець Сергій Матвієнко, який вже понад 17 років закоханий в гори, повідомляє Коло.

Він підкорив гори Карпат, Криму та Кавказу. А ще доводить, що займатися альпінізмом можна й на Полтавщині.

Сергій разом з однодумцями за минулий рік зробив майже неможливе – створив в Кременчуцькому районі понад півсотні скелелазних маршрутів, які стали популярними серед альпіністів не лише Полтавської області, а й з усієї України.

В ексклюзивному інтерв’ю «Колу» Сергій Матвієнко розповів про те, як закохався в гори, чим унікальна Чикалівка в Кременчуцькому районі, скільки коштів потрібно на прокладання одного скелелазного маршруту, як пост у фейсбуці дав старт для розвитку скелелазіння в регіоні та який фестиваль планується цього травня.

– Почав займатися альпінізмом в 2004 році. Мій брат займався туризмом саме й він мене захопив горами. Перше сходження здійснив на найвищу точку України – Говерлу. Сталося це взимку. І за це сходження я отримав значок «Альпініст України». З цього все почалося. Потім був Крим, Кавказ і багато інших сходжень. Я захоплююсь альпінізмом, скелелазінням, льодолазінням. З останніх моїх захоплень драйтулінг – це підкорення гори в «кішках» з льодовими інструментами.

Сергій стверджує, щоб стати альпіністом, передусім, потрібно мати бажання постійно вчитися, адже це досить екстремальне хобі:

Головне – бажання спробувати щось нове. Потім ти розумієш, що тобі це подобається і потім ти починаєш вчитися. З кожним рівнем, з кожною підкореною вершиною ти вчишся і отримуєш нові навички. І так воно захоплює, гори так затягують, що ти вже не можеш без цього. Але гори – це небезпечна краса. Крім захоплюючих краєвидів, вони таять в собі і небезпеку. Я всім раджу їздити в Карпати в будь-яку пору року. В Крим обов’язково ще повернемося.

Але для того, щоб екстремально провести час, виявляється, не потрібно далеко їхати. Сергій вже рік розвиває скелелазні маршрути в Чикалівському кар’єрі, який утворився на місці видобутку граніту. Коли в 90-х роках видобуток зупинили, кар’єр наповнився водою. Нині це тренувальна базою для професійних скелелазів та любителів екстремального відпочинку.

Розвиток Чикалівки, як скелелазного району розпочався ще 17 років тому, у 2004 році, потім був період занепаду і ось вже рік місце активно розвивається, постійно розробляються нові маршрути і все більше спортсменів обирають гранітний кар’єр для тренувань та відпочинку.

Зараз в Чикалівці прокладено 65 скелелазних маршрутів. Всі вони зроблені силами Сергія та його товаришів за один рік. Це практично унікальний випадок, коли за короткий період було досягнуто такого результату, адже щоб прокласти таку кількість маршрутів, потрібно буквально перекидати не одну тонну каміння.

фестиваль, скалелаз

За темою:

  • Полтавці провели фестиваль повітряної робототехніки
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.