ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:45 25.03


На Полтавщині конфіскують 119 гектарів землі росіян і білорусів

Прокурори вживають заходи щодо припинення права власності громадян рф та республіки білорусь на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, розташовані на Полтавщині.

 

Земельним кодексом України передбачено, що землі сільськогосподарського призначення не можуть перебувати у власності іноземців та осіб без громадянства.

Водночас вказані особи можуть набувати у власність такі земельні ділянки в порядку спадкування, проте упродовж року повинні відчужити їх громадянам України.

Ігнорування вимог законодавства є підставою для конфіскації земельних ділянок у власність держави в судовому порядку.

Упродовж 2023 та початку 2024 років на Полтавщині прокурори  скерували до судів 38 позовних заяв щодо конфіскації земельних ділянок загальною площею майже 119 га і вартістю понад 6 млн грн.

Судами області постановлено рішення про задоволення позовних вимог прокурорів у 15 справах. Загальна площа земельних ділянок – майже 37 га, вартість – понад 3 млн грн.

Наразі реально виконано 8 судових рішень – конфісковано майже 24 га землі вартістю понад 1,8 млн грн. Право власності на земельні ділянки зареєстровано за державою в особі ГУ Держгеокадастру у Полтавській області.

Робота на вказаному напрямку триває.

земля, конфіскація

За темою:

  • Земельні ділянки у Полтаві: вибір для майбутнього
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.