ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 08.02


На Полтавщині - лейкоз у корів: число карантинних місць зростає

У понад ста корів у Гадяцькому районі Полтавщини виявили інфекційну хворобу. Молоко таких хворих тварин може провокувати онкохвороби в людей.

Учора в селі Березова Лука, Гадяцького району, на території сільськогосподарського підприємства ТОВ "Березоволуцьке плюс", виявили захворювання великої рогатої худоби на лейкоз. Як повідомили в управлінні цивільного захисту населення Полтавської ОДА, за результатами досліджень виявлено хворобу в 104 тварин.

Всього на вказаному підприємстві налічується 1000 голів худоби.

Вже проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Гадяцькій районній державній адміністрації. Згідно з рішенням комісії, територію господарства оголошено неблагополучною щодо лейкозу худоби, запроваджено карантинні обмеження та затверджено план заходів по ліквідації лейкозу на території вказаного підприємства.

Також в управлінні повідомляють, що тривають протиепізоотичні заходи, пов’язані з виявленням африканської чуми свиней в селі Вільхуватка Чутівського району до 1 березня 2017 року. А в в селі Недогарки Кременчуцького району — до 12 березня.

Лейкоз великої рогатої худоби — інфекційна, хронічна хвороба пухлинної природи, яка характеризується злоякісним розмноженням клітин кровотворних органів з порушенням їх дозрівання, що зумовлює дифузну інфільтрацію різних органів і тканин та утворення в них злоякісних пухлин. Хвороба подібна до раку людини, тому що її вірус з родини ретровірусів, який має близьку генетичну й антигенну спорідненість з вірусом лейкозу людини типів 1 і 2 та лейкозу мавп. Отож, можна зробити висновок, що збудник лейкозу, потрапляючи в організм людини, буде сприяти захворюванню на рак крові.

Однак остаточно не доведено, що причиною раку крові в людини стає саме збудник лейкозу ВРХ, але його спорідненість із вірусом лейкозу людини насторожує фахівців.

 

каранатин, лейкоз, Гадяч, ВРХ, фауна, хвороба

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.