ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 12.08


На Полтавщині луговий метелик пошкодив поля соняшника

 У Полтавській області стався спалах лугового метелика че стався спалах лугового метелика - через рясні дощі та безконтрольне висадження соняшнику.

Шкідник поїдає соняшник, сою, кукурудзу та інші культури.

Для метелика потрібна наявність нектароносів — квітучої рослинності. Культурою, яка виділяє нектар, є соняшник. Цього року фермери засіяли багато соняшнику, використовуючи різні гібриди культури — ультраранні, ранні тощо.

Фермери садять багато соняшника, тому що його насіння можна продати за велику ціну, хоча й соняшник сильно виснажує ґрунт. В який район Полтавщини не поїдеш, то один соняшник відцвів, а інший тільки зацвітає. Для шкідника потрібна висока вологість повітря. У Полтавській області другий місяць рясно ідуть дощі. Нашестя цього шкідника є циклічним. Спалахи у нашому регіоні стаються приблизно раз на 10 років, останній був у 2011 році.

Під час обробки культур потрібно пам’ятати, що біля цих посівів літає і бджола. Препарат повинен бути безпечним для бджіл. Фермери повинні попереджати пасічників про обробіток за 3 дні, повідомляє poltava.to

 

АПК, шкідник

За темою:

  • Урожай зерна на Полтавщині перевищив 1,2 млн тонн
  • Аграрії Полтавщини намолотили майже мільйон тонн зерна
  • На Полтавщині зібрали майже триста тисяч тонн ранніх зернових
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.