14:45 11.02 1124
Під час брифінгу із з міністром охорони здоров‘я Віктором Ляшком, міністром освіти і науки Сергієм Шкарлетом та низкою народних депутатів нагадали, що торік на Полтавщині планували впровадити аеромедичну допомогу.
Журналісти зазначили, що у інших областях це працює і поцікавилися, яка ж ситуація на Полтавщині.
Залучатимуть гелікоптери вітчизняного виробництва саме для медичної евакуації.
«Аеромедична евакуація запущена в пілотному режимі. В інших областях це: Київська, Львівська і долучається Запорізька, де буде для аеромедичної евакуації залучений гелікоптер вітчизняного виробництва саме для медичної евакуації. В планах – розширити на території всієї країни», - пояснив Віктор Ляшко.
Він зазначив, що даний проєкт співпадає з програмою Президента України «Велике будівництво» з реконструкції обласних клінічних лікарень у кожному регіоні.
«У тому числі, на Полтавщині буде реконструйовано обласну клінічну і обласну дитячу лікарні. І на території обласної клінічної лікарні з’явиться сертифікований гелікоптерний майданчик. Це дозволить поширити аеромедичну евакуацію на всю країну», - зазначив міністр.Він зазначив, поки завершуються реконструкції, дозакуповуються гелікоптери. Якщо є необхідність транспортування органів для трансплантації, то у співпраці із міністерством внутрішніх справ, залучаються аеромедичні судна як ДСНС, так і Нацгвардії, аби врятувати життя.
У Лубнах внаслідок ДТП загинув водій
16:45 18.07