ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:45 12.02


На Полтавщині минулоріч вирощували нут

ТОВ "Батьківщина-Нива" із Миргородського району торік вперше вирощувало нут. Про це журналу "The Ukrainian Farmer" розповів головний агроном господарства Олег Віташ.

 

За його словами, нут посіяли на площі 30 га і отримали врожайність на рівні 20 ц/га (середня врожайність у світі - 70 ц/га).

"Це замало. Можливо, вплинули погодні умови — рік був із дощами, а ця культура посухостійка, більше придатна для вирощування на півдні", — зауважив Олег Віташ.

Крім цього він додав, що на нуті слід застосовувати більше агротехнічних заходів, що вимагає додаткового клопоту.

ТОВ "Батьківщина-Нива" (Миргородський район) має в обробітку 2 500 га ріллі та близько 400 голів дійного стада. Здебільшого вирощує озиму пшеницю, соняшник, сою, кукурудзу.

Нут вирощувався з древніх часів у Індії, Пакистані, Ефіопії та інших країнах. На Близькому сході культура вживалася в їжу 7 000 років тому. На територію Греції та Риму нут потрапив у бронзову добу. Стародавні римляни знали кілька сортів нуту.

У наш час нут (90 відсотків продукції) вирощується головним чином у країнах західної та середньої Азії (Індія, Пакистан, Туреччина). Із нього виготовляють популярні закуски хумус і фалафель. Нут активно використовується у вегетаріанській і веганській кухнях та у ведичній кулінарії. Нут також традиційно вживається в середземноморському регіоні.

агробізнес, нут, Миргородщина, врожай

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.