ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 27.07


На Полтавщині намолотили майже півтора мільйони тонн зерна

Полтавщина вже має один мільйон 433 тонн намолоченого зерна нового врожаю за середньої урожайності 47 ц/га. Це на 1,6 центнера вище за минулий рік.

Про це повідомляють у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

До збору ранніх зернових культур в області з усіх категорій господарств підлягало 330,2 тисячі гектарів, що становить 32,8% у структурі зернової групи, а також 3,2 тисячі гектарів ріпаку.

Про це на апаратній нараді повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

 

– Одна з перших культур, яку завершили збирати, – озимий ячмінь, одержали вал зерна майже 40 тисяч тонн. Середня  врожайність становить 51 ц/га, що на 5,4 ц/га вище за показник минулого року. 2020-й називають ячмінним роком. Урожайність як озимого, так і ярого ячменю вища, ніж за минулі роки. Усього ячменю зібрали 304 тисячі тонн. Завершили збирати горох, – сказав Сергій Фролов.

Наближається до завершення збирання пшениці. Її зібрали на площі 227,8 тисячі гектарів, що становить 98% від запланованого. Середня врожайність – 48 ц/га, на рівні минулого року.

Нині південні та центральні райони області майже завершили жнива. Продовжують збирання господарства на територіях районів, що розташовані в північній частині області. Зараз, згідно з оперативними даними, 78% зерна пшениці, яка зберігається на сертифікованих складах, має продовольчі якості, зокрема 2-го класу – 29% та 3-го класу – 49%, – сказав Сергій Фролов.

За його словами, з початку жнив ціна на пшеницю зросла на 10-11%. Порівняно з минулим роком, на 23-25%. Закупівельна ціна на пшеницю ІІ класу становить 5 805 грн/ тонну, ІІІ класу – 5 740 грн/тонну. Потребу області в продовольчому зерні забезпечать.

Збір ранніх зернових в області планують завершити до кінця тижня.

 

зерно, урожай

За темою:

  • Полтавські аграрії завершили збір буряку
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.