ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:15 07.10


На Полтавщині незаконно передали в оренду 500 гектарів земель

У суді розглядають справу з вимогою прокуратури Полтавщини повернути у державну власність майже 500 га землі, вартістю понад 3 млн гривень.

Так, Гадяцька РДА надала товариству в оренду ці землі, вийшовши за межі своїх повноважень.

Установлено, що голова Гадяцької районної державної адміністрації прийняв розпорядження щодо надання у користування товариству 10 земельних ділянок сільськогосподарського призначення (пасовища, сіножаті) площею майже 500 га та вартістю понад 3 млн грн, як нерозподілених земельних ділянок колишніх колективних сільськогосподарських підприємств.

Однак, відповідно до вимог ЗК України та Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» райдержадміністрації не мають права розпоряджатись землями колишніх колективних сільськогосподарських підприємств.

Окрім цього, згідно витягів із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, вказані земельні ділянки віднесені до державної форми власності, розпорядження якими відноситься до компетенції Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Отже, голова райдержадміністрації вийшов за межі наданих повноважень в галузі земельних відносин, приймаючи відповідні розпорядження про передачу в оренду приватному товариству 500 га земель.

З метою усунення виявлених порушень, прокуратурою направлено до суду позов про визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнання недійсним договорів оренди земельних ділянок, скасування їх державної реєстрації та повернення земель до державної власності, пише прес-служба прокуратури Полтавської області.

земля, суд, повернення

За темою:

  • Справа "Дороша": суд оголосив вирок полтавцям за махінації з землею
  • Прокуратура повернула понад сто земельних ділянок у власність селищної ради
  • Чиновник вимагав хабар за користування землею
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.