ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 02.03


На Полтавщині обиратимуть "шерифів"

У трьох областях України – Херсонській, Полтавській та Харківській – розпочався проект "Шерифи для нових громад". Проект покликаний розповісти про успішний досвід територіальних громад цих областей щодо безпеки.

 Проект реалізується Благодійною організацією "Фонд милосердя та здоров’я" спільно з Громадською організацією "Інформаційний ресурсний центр "Правовий простір".

 Як зазначила Наталя Бімбірайте – керівниця проекту "Шерифи для нових громад", директорка ГО "ІРЦ "Правовий простір", – дільничних офіцерів поліції завжди не вистачало, а останнім часом їх кількість ще скоротилася по всій країні.

Кожен з них обслуговує по 5-15 сіл, тому ДОП просто фізично не встигають реагувати на всі виклики про порушення громадського порядку і кримінальні події та ще й займатися профілактикою правопорушень.

В результаті криміногенна ситуація в сільській місцевості загострюється. Але селі Стара Збур’ївка та ОТГ Музиківка вже кілька років працюють по два "шерифи", яких обрала громада та які отримують заробітну плату з бюджетів сільських рад —  кількість правопорушень тут у 8 разів менше, ніж у сусідніх селах, де немає "шерифів". Про досвід Старої Збур’ївки було знято документальну стрічку "Українські шерифи" (режисер Роман Бондарчук), що висувалася для номінації на "Оскар" .

Отже, унікальна практика роботи сільських шерифів може стати прикладом для наслідування у громадах інших сіл та містечок.

Існують ще такі форми залучення громадян до вирішення безпекових проблем на місцевому рівні:

  • 1) члени громадських формувань з охорони громадського порядку (діяльність регулюється Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону»;
  • 2) добровільні помічники дільничних офіцерів поліції (діяльність регулюється наказом МВС №650 від 28.07.2017 р. «Про затвердження Інструкції з організації діяльності дільничних офіцерів поліції»);
  • 3) безробітні, які виконують громадські роботи за видом «інформування щодо запобігання порушень громадського порядку» від центрів зайнятості (механізм визначено ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення та «Порядком організації громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №175 від 20.03.2013 р.).

На думку учасників круглого столу, тільки спільними зусиллями місцевих активістів, небайдужих до питання забезпечення правопорядку («шерифів»), керівництва органів місцевого самоврядування (в першу чергу – більш спроможних об’єднаних територіальних громад), а також поліції, – можна вирішити більшу частку безпекових проблем громад.

Зібрати позитивний досвід такої роботи, узагальнити його та надати рекомендації щодо поширення в інших регіонах України – одне з головних завдань проекту «Шерифи для нових громад», – наголосила Наталя Бімбірайте.

шеріфи, поліція, безпека, ОТГ

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.