ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 14.04


На Полтавщині охороняють первоцвіти школярі

На Полтавщині школярі влаштували велопатруль для охорони первоцвітів. У ландшафтному парку «Диканський» вони роздають листівки відвідувачам та розповідають, чому не можна зривати проліски.

Такі чергування влаштовують після уроків та у вихідні учні школи із села Великі Будища. Проте штрафувати порушників ні волонтери, ні працівники парку не можуть. Цим займаються лісова охорона та екоінспекція, повідомляє Суспільне.Полтава.

На власних та шкільних велосипедах старшокласники Великобудищанської школи у ландшафтному парку «Диканський» охороняють первоцвіти.

"Деякі просто фотографують, не рвуть, але ми їх все одно закликаємо. Даємо листівки, щоб вони своїх друзів закликали до цього", — каже школярка Ірина Гетьман.

В екопатрулі 15 школярів, у кожного – посвідчення волонтера. Чергують у ландшафтному парку у вихідні або після навчання разом із учителькою та працівниками.

"Ми запустили цього року такий проєкт по охороні: збирали волонтерів, ми випускали листівки, зробили стенд по пролісках, який розмістили в місці, де найбільше людей приїжджає в ліс, щоб зірвати ці проліски", — говорить працівниця ландшафтного парку «Диканський» Катерина Онищенко.

"Минулої суботи ми спіймали досить багато людей, які дехто фотографував, дехто рвали і викопували проліски. І багато хто не розумів, чому цього робити не можна", — розповідає учителька біології Великобудищанської школи Тетяна Біляєва.

Так охороняють проліску сибірську – багаторічні первоцвіти. Цієї весни здійснили зо пів десятка чергувань.

"За один раз у нас виходило роздати 250 листівок, це не те, що ми по 5 листівок роздаємо, а кожній людині по листівці", — говорить школярка Валерія Неділько.

Проліска сибірська до Червоної книги не занесена, та її охороняють на рівні Полтавщини, говорить екологиня Тетяна Шкура.

"Якщо людина вириває на букет квіточку з листочками, то таким чином, оця підземна частиночка у вигляді цибулин, кореневищ не має здатності, не має змоги повноцінно накопичити ті поживні речовини, які рослина повинна зробити за такий короткий період. А це значить, що популяція в подальшому, через 10-20 років опиниться під загрозою зникнення. Тобто, генетичне вимирання буде у цих рослин", — повідомляє екологиня Тетяна Шкура.

Патрулювання школярі влаштовують перший рік. Чергуватимуть у парку ще з тиждень, доки проліски цвістимуть, каже Тетяна Біляєва.

"На дітей реагують більш-менш позитивно. Бо вони розуміють, що діти у свій вільний час і за своїм покликанням приїхали сюди оберігати природу", — розповідає учителька біології Великобудищанської школи Тетяна Біляєва.

Заступник начальника Держекоінспекції Сергій Калініченко розповів: працівники центрального округу щодо зривання та продажу первоцвітів влаштовують перевірки на ринках та у лісах Полтавщини й Черкащини. Цієї весни до суду скерували 12 адмінпротоколів. Карати можуть за двома статтями кодексу про адміністративні порушення. Штрафи від 340 до 3655 гривень.

флора, охорона, першоцвіти

За темою:

  • На Полтавщині висадили Алею випускників
  • У Полтаві висадили магнолії
  •  Полтавців запрошують на бал фіалок
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.