ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:15 27.07


На Полтавщині пенсії отримують понад 411 тисяч громадян

Кожна структурна одиниця Пенсійного фонду, що розташована на Полтавщині, працює у звичайному режимі і надає послуги, передбачені законодавством. Прийом документів на призначення  пенсій та їх перерахунок; підготовка відомостей для виплати пенсій; видача довідок; допомога громадянам, що тимчасово змінили місце проживання та прагнуть змінити спосіб одержання пенсії; збір надходжень; подальше створення електронних трудових книжок – все це лише частина основних векторів діяльності Головного управління.


Про це повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Нині ці звичайні робочі процеси стають життєво важливими і дають можливість зберегти економічну стабільність області, соціальну згуртованість населення.

Нині пенсійним забезпеченням на Полтавщині охоплено 411,8 тисяч громадян, у тому числі 21,5 тисяч пенсіонерів силових структур. Як і раніше, мешканці області та внутрішньо переміщені особи обслуговуються без прив’язки до місця проживання – як безпосередньо у сервісних центрах Фонду, так і дистанційно, через вебпортал Пенсійного фонду України ( https://portal.pfu.gov.ua ), а також за телефонами гарячих ліній. На порталі Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) можна отримати максимальний спектр послуг, зокрема: відомості про трудову діяльність, анкету для внесення змін до Реєстру застрахованих осіб, довідки з перевірочним QR-кодом, дані з Електронного реєстру листків непрацездатності та інші — всього 17 видів послуг.

На Полтавщині у звичайному режимі продовжують функціонувати 17 відділів обслуговування громадян, робочі місця яких розміщені в 26-ти населених пунктах. На початку війни фахівці сервісних центрів приймали людей в режимі нон-стоп, тобто без перерв і вихідних. Лише за місяць вони надали громадянам області та людям, які вимушено змінили місце проживання через бойові дії, майже 26 тисяч послуг. Й надалі до сервісних центрів Пенсійного фонду щодня звертаються понад дві тисячі осіб.

Механізм екстериторіального обслуговування громадян застосовується не лише при прийомі документів на призначення пенсій, а й під час їх опрацювання. За звітний період в області призначено 7796 нових пенсій. За заявами пенсіонерів проведено 14,3 тис. індивідуальних перерахунків пенсійних виплат.

Війна катастрофічно спорожняє бюджет держави, незважаючи на це, влада здійснює прогресивний поступ на шляху підвищення пенсій і виконує свої зобов’язання перед найменш захищеними верствами населення. Упродовж півріччя згідно із законодавчими актами проведено 9 масових перерахунків пенсій. Найбільш значимим з точки зору кількості перерахованих пенсій та середнього розміру підвищення виявилася індексація пенсій із 1 березня.

В автоматичному режимі індексувалися пенсійні виплати понад 388 тисяч осіб із числа цивільних пенсіонерів і майже 21 тисяча представників силових структур. Середнє підвищення у результаті перерахунку склало відповідно 315 грн і 884 грн. Березневі пенсії нарахували раніше, ніж зазвичай, щоб підтримати пенсіонерів в складних умовах.

До числа проведених протягом півріччя перерахунків належать, зокрема, підвищення особам, які досягли віку 65 років та мають 30-35 років страхового стажу; особам, які досягли 75 та 80 років; колишнім представникам льотно-випробного складу цивільної авіації; особам з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС; пенсіонерам, які працюють, тощо.

В умовах воєнного стану відповідно до урядової постанови на органи Фонду поклали цьогоріч функцію щодо організаційного і фінансового супроводу процесу виплати отримувачам пенсій щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань. Як свідчить статистика, на Полтавщині у червні одержали зазначену допомогу майже 20,5 тис. людей.

пенсія, ПФУ, сервіс, онлайн

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.