ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:30 06.11


На Полтавщині побільшало екологічних злочинів

На Полтавщині побільшало злочинів екологічних злочинів. Цьогоріч на Полтавщині зафіксували на 7,5% більше кримінальних правопорушень проти довкілля.

Про стан протидії злочинності у сфері екології повідомили в Полтавській обласній прокуратурі.

З початку року до судів для розгляду передали 119 обвинувальних актів щодо злочинів проти довкілля. 

Також правоохоронці повідомили, що на понад 14% зросла кількість кримінальних проваджень у лісовій галузі. До судів направили 47 обвинувальних актів.

Окрім цього, на захист інтересів держави в екологічній сфері пред’явили позовних заяв на загальну суму 365 млн грн.

Злочини проти довкілля

Протягом року на території Полтавщини фіксували порушення, що шкодять довкіллю. Серед них: незаконна вирубка лісу, злиття нечистот у грунт і воду тощо.

Сморід у Полтаві

8 вересня полтавці звернули увагу на неприємний запах, який шириться містом. Згодом фахівці встановили, що причиною смороду є зливання нечистот поблизу Полтави.

Наразі триває досудове розслідування за фактом забруднення земель відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя людей або довкілля (ч. 1 ст. 239 ККУ). Станом на 27 вересня підозру у вчиненні правопорушення нікому не оголосили. 

Раніше спеціалісти Державної екологічної інспекції Центрального округу знайшли джерело смороду. Ним виявилися злиті нечистоти на території села Стасі. За словами начальника інспекції Ігоря Горжія, правоохоронці арештували автомобіль, який скидав нечистоти. Також триває обрахунок завданих збитків, які надалі мають сплатити винні.

Незаконні розкопки на території озера

На території Гадяцької громади проводили роботи на озері. Місцеві кажуть, що тривали розкопки, які були незаконними.

Для перевірки інформації на місце події виїхали спеціалісти екоінспеції. Ділянка річки Грунь та озеро, на яких проводили роботи, належать до природно-заповідного фонду Полтавщини. 

Наразі відкрили кримінальне провадження за незаконне заволодіння поверхневим шаром земель водного фонду в особливо великих розмірах. Винним загрожує штраф або обмеженням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади. Тривають слідчі дії.

Незаконна вирубка дерев

Влітку семеро жителів Полтавщини незаконно спиляли понад 400 дерев.

Упродовж червня-серпня цьогоріч семеро порушників без лісорубного квитка незаконно спиляли 400 акацій, дубів, кленів, ясенів та інших порід дерев. Колоди вони перевозили на територію домогосподарства одного зі співучасників та продавали місцевим. 

Зловмисників спіймали правоохоронці. За попередніми підрахунками, крадії дерев завдали збитків на майже 2 млн грн Лубенській дистанції захисних лісонасаджень, «Укрзалізниці», а також Новоселівській та Полтавській громадам.

 

екологія, злочини

За темою:

  • Природно-заповідний фонд області розширився на понад тисячу гектарів
  • Полтавщина значно розширила заповідний фонд
  • Комісія розглянула наслідки забруднення річки Псел та скарги жителів Глобиного
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.