ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:30 19.09


На Полтавщині почастішали випадки шахрайства

За останній тиждень правоохоронці на Полтавщині зафіксували 42 випадки шахрайства. Скоюють їх по відношенню до літніх людей, які є найбільш уразливими до цього.

Із загальної кількості зареєстрованих злочинів на першому місці йдуть крадіжки, а друге займають - шахрайства. З початку року на Полтавщині зареєстровано близько 1000 повідомлень про шахрайства. А за останній тиждень 42, повідомляють телеканалу «Центральний» правоохоронці.

Одним із найпоширеніших видів такого виду злочину, є так званий «обмін» старих грошей на начебто нові.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУНП у Полтавській області

- Обирають самотніх і вводять їх в оману, що начебто в державі відбувається грошова реформа. І потрібно терміново замінити старі гроші, інакше там ті гроші пропадуть. Зазвичай літні люди практично віддають всі свої заощадження. Хвилюючись, щоб не втратити свої накопичені заощаджені кошти. Віддають практично усі свої заощадження.

У поліції наголошують, - ніяких реформ з Національною валютою так із іноземною у  державі не проводять - це вигадка шахраїв. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУНП у Полтавській області

- Якщо люди приходять до вас із такою пропозицією, негайно телефонуйте 102 і негайно повідомляйте своїх родичів і залучайте сусідів, щоби не дай Боже, вас не обікрали або не відібрали, якісь ваші особисті речі чи кошти. Треба бути уважними з приводу цього.

Розповсюдженим видом є інтернет-шахрайство, де знімають так звану «порчу» чи здають в оренду житло. З одним із таких махінацій зіштовхнулась полтавка Тетяна Ломака. 

Тетяна Ломака, полтавка

- Я, на жаль, зіштовхнулась з цією проблемою. Ось зовсім недавно, я шукала зйомну квартиру і зіштовхнулась з цим повністю повною мірою. Здавалося б зняти квартиру просто, але не тут то було. Заходиш і зустрічаєш, купу різносторонніх квартирних шахраїв.

Спочатку Тетяні говорили про шахрайство в мережі її друзі, але вона вважала, що це тільки теорія, але згодом зрозуміла, що ні. Але на щастя кошти з неї шахраям виманити не вдалось.

Правоохоронці закликають полтавців: не спілкуватися з незнайомцями, не впускати їх до своїх домівок. Не пересилати кошти на невідомі рахунки. А при найменшій підозрі звертатися за номер 102, до сусідів чи до родичів. І обов’язково в розмові вкажіть деталі: зовнішність співрозмовника або ж на чому вони прибули.

шахрайство

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.