Про те, що на Полтавщині посилили контроль за ВЛК розповіла начальниця медичної служби сектору комплектування Полтавського обласного ТЦК та СП Жанна Дрига.
13:15 25.09 836
Віднедавна кожне рішення районних військово-лікарських комісій перевіряють ще 2 колективних органи. Це реакція на випадки корупції.
Про те, що на Полтавщині посилили контроль за ВЛК розповіла начальниця медичної служби сектору комплектування Полтавського обласного ТЦК та СП Жанна Дрига.
Зміни у роботі ВЛК на Полтавщині
З серпня контроль посилили над роботою районних ВЛК. Основною ланкою для них стала обласна комісія при обласному військкоматі (Полтавському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Потім рішення районної ВЛК на підтвердження направляють 12-й регіональній комісії у Харкові. Туди надходять справи військовозобов’язаних усіх категорій.
До прикладу, раніше двоє військовозобов’язаних не погодилися з рішеннями ВЛК на Полтавщині й оскаржували їх.
Райони, де сталися прецеденти, в обласному військкоматі не уточнюють. Відомо, що випадків незгоди з висновками військово-лікарської комісії було 2. В обох випадках рішення направляли на оскарження до Харкова. Натомість до Центральної ВЛК у Києві скарг з Полтавщини не відправляли.
«До нас, в обласну військово-лікарську комісію, не часто надходять оскарження з районів. Рішення ухвалюють комісійно, бо все відкрито і чесно», – каже Жанан Дрига.
Наприкінці липня на хабарництвівикрили керівника хірургічної посади, який працював у військово-лікарській комісії. Це був не єдиний випадок, кажуть в обласному центрі комплектування, але на них реагували. Відтак, на Полтавщині замінили голів та склад комісій, де фіксували хабарництво.
Один з прикладів – права Олександра Бугрія. Він перебуває на посаді адміністратора й керує хірургічним кабінетом однієї з військових частин на Полтавщині. Його відсторонили від роботи через можливі хабарі.
Посадовця викрили на отриманні хабаря в розмірі 4 тис. доларів США. Слідчі встановили, що член ВЛК вимагав та отримав гроші за рішення про непридатність до військової служби. Йому повідомили про підозру.
Члену ВЛК загрожує від 5 до 10 років в'язниці з позбавленням права обіймати посаду та конфіскацією майна за одержання хабаря, поєднане з вимаганням грошей.
Якщо військовозобов’язаний не погоджується з висновком районної військово-лікарської комісії, можна звернутися до обласної. Комісії, що створені на базі медзакладів, у своїй роботі керуються наказом про військово-лікарську експертизу у ЗСУ. 18 серпня до нього внесли зміни, які набрали чинності 25 серпня.
Як розповіла Жанна Дрига, зміни посилили контроль над роботою ВЛК. Для перевірки рішень районних комісій першою ланкою є комісія при Полтавському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Надалі рішення районної комісії на підтвердження направляють на погодження для перевірки 12-ю регіональною комісією у Харкові:
«Є певна кількість незгодних з рішенням, що виносять районні та обласні комісії. Людина може звернутися до обласного ТЦК для оскарження, якщо не погоджується з висновком. Далі ми переоглядаємо її комісійно. Таке право маємо на підставі змін до наказу щодо контролю за роботою обласною над районними.
Далі наша ТЦК виносить рішення, але військовозобов’язаний з ним не погоджується, можна звернутися до начальника 12-ої регіональної ВЛК особисто або через центр комплектування для оскарження. Якщо військовозобов’язаний не згоден і з рішенням з Харкова, можна направити запит до центральної у Києві, яка є найвищим ступенем, де можна вирішити це питання», – каже Жанна Дрига.
ЗМІСТ писав, що медогляд – невіддільна складова призову та відбору на службу у лавах ЗСУ за контрактом. Під час нього визначають ступінь придатності й намагаються зробити цю процедуру максимально прозорою.
Визначення ступеня придатності військовозобов’язаного покладене на ВЛК. Для цього на Полтавщині, рішенням обласної і районних, створили 31 позаштатну комісію.
Полтавець отримав 13 років за вбивство у "Мирі"
11:30 11.01
В області задекларували понад 80 одиниць зброї
16:00 11.01