ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 21.03


На Полтавщині прибрали російсько-комуністичну символіку

Публічний простір низки громад Полтавщини очистили від незаконної радянської символіки.

 

Нарешті виконано норму декомунізаційного Закону, згідно якого до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено "будь-яке зображення державних прапорів, гербів та інших символів СРСР". Так, із фасаду будівлі залізничної станції "Полтава-Південна" (на фото) прибрали герб СРСР.

У Кременчуці тим часом демонтують дошку, що звеличувала психічнохворого колаборанта — радянського письменника. На засіданні Кременчуцької міської комісії з найменувань об’єктів топоніміки, увічнення пам’яті видатних діячів і подій погодили демонтаж із будівлі Кременчуцького льотного коледжу меморіальної дошки радянському письменнику Андрію Головку, який власноруч убив дружину і п'ятирічну донечку.

Після звернення Полтавського офісу Інституту нацпам’яті комунальні служби Білицької громади прибрали пам’ятний знак із зображенням кремля, який знаходився на вул. Миру. Також демонтували меморіальні дошки на будівлях по вулиці Парковій: на честь 100-річчя від дня народження кривавого ката українського народу, ідеолога і організатора агресії червоної росії проти Української Народної Республіки Владіміра Ульянова-Лєніна та 50-річчя жовтневого перевороту.

Попри той факт, що декомунізаційний закон набрав чинності ще у 2016 році, лише зараз, у період всенародної відсічі повномасштабному російському вторгненню, у Зінькові після звернення ГО "Декомунізація. Україна" теж демонтували таблицю, що прославляла події ленінського заколоту у Санкт-Петербурзі. Цю табличку у часи СРСР зіньківські комуністи встановили на честь 50-річчя більшовицького ленінського жовтневого перевороту.

Також у відділенні поштового зв’язку Зінькова зафарбували герб СРСР. "За повідомленням полтавської філії "Укрпошти" символіку комуністичного тоталітарного режиму у відділенні поштового зв’язку міста Зіньків із індексом 38100 усунено", – повідомила у офіційному листі-відповіді директор із адміністративного забезпечення "Укрпошти" Тетяна Шкрюм.

закон, символіка, декомунізація, деколонізація, історія

За темою:

  • Полтавську п’ятиповерхівку декомунізували
  • У Полтаві завершилося голосування щодо перейменування вулиць
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.