ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 15.11


На Полтавщині проаналізували, як звітуються очільники рад

Згідно із законодавством, голови рад мають звітуватися про роботу принаймні один раз на рік. Які існують регламентовані терміни стосовно звітування очільників громад у радах на Полтавщині, дізнавалась коаліція "Прозорі Ради"

Як очільники рад звітуються на Полтавщині?

Відповідно до ч. 7 ст. 42 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. Коаліція "Прозорі Ради" дослідила, як визначено порядок звітування міських голів у Статутах Кременчуцької, Миргородської та Полтавської міських радах.

Як прописано

У Полтавській та в Кременчуцькій міських радах в статутних документах прописані норми звітування міського голови згідно вимог чинного законодавства. А от у Регламенті Миргородської міської ради юристи знайшли невідповідності із чинним законодавством.

"Міський голова підзвітний безпосередньо міській громаді. Щорічно міський голова через засоби масової інформації подає жителям міста публічний звіт про результати діяльності системи місцевого самоврядування та про використання міських коштів і про роботу промислових та побутових об'єктів комунальної власності міста. Щорічно такий звіт міський голова подає і міській раді», – вказано у ст.3.5.5 Статуту територіальної громади Миргорода.
Оскільки міський голова має відзвітувати про свою роботу на відкритій зустрічі, юристи зазначили, що наявний порядок звітування міського голови Миргорода не відповідає ч. 7 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування України".

Щодо голів обласних рад, то відповідно до п. 17 ч. 6 ст. 55 Закону, голова районної, обласної, районної у місті ради також звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік.

У Регламенті Полтавської обласної ради передбачено звітування лише голови облдержадміністрації перед радою. Норма про звітування голови обласної ради у відповідності до п. 17 ч. 6 ст. 55 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" відсутня.

Як відбувається

Голова Полтавської міської ради за 2017 відзвітувався лише шляхом опублікування звіту про свою діяльність на офіційному веб-сайті ради та у газеті "Полтавський вісник". Голова ж Кременчуцької міської ради за 2017 звітувався публічно перед громадянами в Міському палаці культури. На сайті ради наявний відеозвіт та письмовий звіт голови. На практиці звітування голови Миргородської міської ради за 2017 рік відбувалося шляхом розміщення на сайті ради письмового звіту, що, зважаючи на вищевказане, не відповідає Закону. 

У Регламенті Полтавської обласної ради хоч і не прописано про звітування голови перед радою, однак, на виконання вимог Закону ним це було зроблено на сесії ради 12 квітня 2018 року. Письмовий звіт за 2017 рік наявний на сайті ради. Крім того, на сесії було відзвітовано головою Полтавської обласної ради, шляхом презентації відеоролику (відеозвіт наявний на Youtube  каналі Полтавської ОДА).

Коаліцію "Прозорі Ради" в Полтавській області представляє Інститут аналітики та адвокації

закон, влада, звітування, рада, моніторинг

За темою:

  • Рішення з градусом. Як у Полтаві продаж спиртного обмежували
  • Наступна сесія обласної ради відбудеться 28 лютого
  • Нардеп Юрчишин розповість полтавцям про стан реформ 
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.