ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 02.04


На Полтавщині проінвентаризують лісові площі

Протягом 2020 року лісові господарства Полтавщини проінвентаризують близько 22 тисяч гектарів земель лісового фонду.  

Стан інвентаризації земель лісового фонду на території Полтавщини обговорили на нараді в  облдержадміністрації.

На зустрічі були присутні фахівці Юридичного департаменту, обласного управління лісового та мисливського господарства, Новосанжарського, Полтавського й Диканського лісових господарств, Департаменту екології та природних ресурсів ОДА.

Нині багато земель лісового фонду на Полтавщині не проінвентаризовані.

Це близько 140 тисяч гектарів.

За дорученням голови облдержадміністрації, даним торік у грудні, управління лісового та мисливського господарства надало інформацію, що протягом 2020 року лісові господарства проінвентаризують близько 22 тисяч гектарів земель лісового фонду. Зокрема, проаналізують, як відбувається процес, які площі земель у роботі в землевпорядників, скільки звернень надійшло до облдержадміністрації за наданням дозволу на розробку технічної документації, скільки подано документів на затвердження технічної документації.

Як повідомив заступник голови ОДА Євген Греков, пройшла перша тематична нарада, щоб визначити стан виконання доручення, виявити проблемні, спірні питання в цьому процесі, з’ясувати, чим облдержадміністрація може допомогти, щоб відповідна процедура здійснювалася швидше й ефективніше.

Посадовці прагнуть за рік проінвентаризувати якнайбільше площ лісових насаджень, земель лісового фонду.

На нараді порушили питання найбільш ефективної процедури оформлення прав на землі лісового фонду для розробки технічної документації.

Оформлення потрібно здійснити належним чином, щоб відомості були відображені на Публічній кадастровій карті України, в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, щоб уникнути можливих зловживань третіми особами, які намагаються заволодіти цими землями, – пояснив Євген Греков.

Землі лісового фонду – природний ресурс, який дуже цінний для екології та для функціонування системи лісового господарства в державі загалом. Поки землі не будуть оформлені, є ризик, що цим можуть скористатися зі злочинним наміром.

На зустрічі також прийняли рішення, що договори сервітуту на використання земель лісового фонду будуть тристоронніми – укладатимуться між облдержадміністрацією, що представляє власника цих земель – державу, між лісовим господарством, яке є постійним користувачем земель лісового фонду, і особою, яка бажає набути права користування землями лісового фонду. Участь ОДА в укладенні відповідних договорів є вимогою закону і сприятиме уникненню зловживань і порушення закону при наданні похідних прав на земельні ділянки третім особам (сервітуаріям).

Учасники наради розглянули питання порядку формування й обрахунку плати за використання земель лісового фонду.

Також обговорили організаційні процеси створення робочої групи з питань ведення мисливського господарства.

Потребу в її створенні визначили під час зустрічі з мисливцями на початку березня. Крім того, громадські організації мисливців звертаються за допомогою в частині проведення таксації дичини у регіонах області. Хочуть із залученням фахівців, науковців провести перевірку, скільки насправді є тварин для мисливського господарства в тому чи іншому районі й визначити реальний стан справ у цій галузі. Спеціалісти, які увійдуть до складу робочої групи, можуть допомогти у проведенні такого обліку, – зазначив Євген Греков

ліс, інвентаризація

За темою:

  • На Полтавщині помер заслужений лісовод
  • На Полтавщині горів хвойний ліс
  • Полтавцю повідомили про підозру у перешкоджанні професійній діяльності журналістів
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.