ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:57 03.09


На Полтавщині пройшов мультикультурний етнофестиваль "Свіччине весілля". ВІДЕО

На Полтавщині, в селі Березова Рудка, удруге відбувся мультикультурний етнофестиваль "Свіччине весілля", який з локального свята перетворився на міжнародне дійство.

 За словами авторів цієї культурної події Тараса і Олени Завітайло,  це —  свято української культури, яка забута.

Ідея виникла спонтанно, нам захотілося зробити щось українське, але автентичне, де можна зібратися, поспілкуватися, поділитися досвідом. У давнину "Свіччине весілля" було святом ремісників. Наші предки збиралися біля вогню або свічки, і починали свою справу. Коріння цього свята давні, він припадає на Семенов день. Наприклад, в цей день князі вперше саджали своїх дітей на коней, а ще в українців цей вечір ознаменував початок домашніх посиденьок, вечорниць. Однак в першу чергу це було свято майстрів, ремісників. Ось і ми вирішили зібрати майстрів, які щось роблять, обмінюються досвідом, навчають інших. Ми хочемо показати, що в українців є глибоке коріння, є своя автентика, вона потужна ,

- розповів виданню "Журналіст" автор фестивалю Тарас Завітайло.

 

Ідея об'єднала велику кількість учасників як з України, так і за її межами.

Бажання взяти участь у фестивалі виявили українці з шести країн світу. (Школа українознавства Нью-Йорка, США; Українська громада міста Ватерфорд в Ірландії; Українська громада Норвегії з міста Осло, українська суботня школа Мурсії, королівство Іспанія; асоціація Українців з Португалії, а також культурно освітній центр "Барвінок" у місті Лісабон; українська громада Чехії з Праги).

Спеціальним гостем заходу стала президент асоціації українців регіону Мурсія з Королівства Іспанія - Лариса Пономаренко.

Часто іспанці просять нас уявити українську культуру, мистецтво. Мені хотілося представити щось дійсно автентичне. Коли ми шукали людей, я в Фейсбуці побачила фестиваль  Свіччине весілля та сім'ю Завітайло. Я написала Олені і запропонувала допомогу, тим більше що я сама уродженка Полтавщини, і мені хотілося зробити щось хороше і для моєї малої Батьківщини ,

- розповіла Лариса Пономаренко.

 

 

Гості свята активно брали участь в обрядових іграх і навчалися старовинним побутовим танцям прямо під відкритим небом.

Крім того, під час заходу звучали автентичні пісні від українських колективів, а також проходили найрізноманітніші майстер-класи.

Зокрема, всі бажаючі могли наживо навчитися правильно робити дах із соломи, як це робили в давнину наші предки, або дізнатися, як створити ляльку-мотанку, яка в українців була не тільки іграшкою для дітей, а й сімейним оберегом.

Цей фестиваль покликаний показати, що невелика група людей здатна змінити все. Нам все вдалося настільки, що ми самі не очікували. Люди дзвонили цілий рік з різних куточків України та світу. Це якісь локальні, маленькі майстерні, з яких їдуть, везуть щось своє. Всі везуть сюди Україну. Вона не штучна, а справжня, зроблена своїми руками ,

- розповіла авторка фестивалю Олена Завітайло.

Любителі етнічних і унікальних речей мали можливість придбати ексклюзивні прикраси, іграшки, одяг або елементи декору, а гурмани - спробувати як традиційну українську їжу, так і страви інших країн, українці яких приєдналися до організації фестивалю.

Автори заходу сподіваються, що такий мультикультурний етнофестиваль "Свіччине весілля" стане доброю традицією не тільки Полтавщини і села Березова Рудка, а й усієї країни.

 

етнофестиваль, Березова Рудка, Свіччине весілля

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.