ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 07.06


На Полтавщині провели перший велопробіг Більським городищем

У першому велопробігу Більським городищем взяли участь 29 учасників –  професійні велосипедисти та любителі з Котельви, Полтави, Охтирки і Харкова. Вікових обмежень учасників не було.

Навіть дітлахи приєдналися до велотуристів– разом з батьками їхала 3-річна полтавка, а юні котелевці 10-річний Марк Семененко та 13-річний Костя Літвін самотужки подолали непростий маршрут протяжністю близько 40 км.

 

Древнє місто Гелон – грандіозне поселення відважних воїнів і працьовитих землеробів. І досі витає над більськими пагорбами відгомін славної минувшини. Сивими таємницями шелестить ковила на могутніх валах Більського городища, стереже одвічний сон далеких пращурів.  Доторкнутися до живої історії – отже пізнати її, відчути своє коріння. Саме з усвідомлення цінності починається дбайливе ставлення до природи та історичної спадщини. І тому дуже важливо ділитися знаннями, разом досліджуючи рідний край.

З цією метою і був розроблений Пізнавальний велопробіг стежками Більського городища.

Це дещо більше, аніж спорт чи туризм, адже тут поєднуються велична історія та розкішні краєвиди з унікальною рослинністю і різноманітним тваринним світом. А ще це – чудова нагода зустрітися з однодумцями і знайти нових друзів.

Як і було заплановано, стартували о 9 ранку від котелевського дуба. Ковпаківським лісопарком проїхали до урочища Рубіжне. Звідти вирушили на Барвінкову гору на ранкове чаювання. Перший крутий підйом подолали успішно. Помилувалися краєвидами Котельви, почастувалися запашним скіфським чаєм з духмяних трав та  солоденькими смаколиками.

перший велопробіг Більським городищем

Після невеликого відпочинку послухали екскурсію та відвідали розкопки на Східному укріпленні. Далі маршрут пролягав тінистим листяним лісом, мальовничим Заячим яром повз озеро Топильце, ґрунтовими дорогами з крутими спусками та підйомами вздовж полів та луків аж до Більського озера. Попри велику кількість учасників та різний рівень спортивної підготовки, група виявилася дуже зібраною та організованою. Замість запланованої 13 години ми прибули до озера о 12 годині, де зупинилися поїсти та перепочити.

перший велопробіг в Котельві
Біля о. Топильце

Опісля попрямували вздовж Західного укріплення через долину байбаків до валів Великого укріплення Більського городища. Разом піднялися на вершину могутнього валу та оглянули звідти фортифікаційні споруди древнього поселення.

Урочище Макітра

Далі поїхали попід валами до неймовірно живописного урочища Макітра. Зробили тут зупинку, адже хіба можливо оминути цей яскравий квітковий килим, що простелився поміж схилів, порослих ніжною і сонцесяйною ковилою?

Насолодившись духмяними ароматами та різнобарв’ям польових трав, рушили ґрунтовими дорогами через луки та поля до широколистяного лісу. Тінистими лісовими стежинами дісталися до Барвінкової гори.

перший велопробіг в Котельві

А звідти вже рукою подати до нашого кінцевого пункту – урочища Рубіжне. Прибули завчасно – тож поки на вогнищі умлівала лісова каша, освіжилися у Ворсклі. Близько 16 години смачно пообідали, відпочили. За дружніми розмовами час промайнув непомітно. Насичений день велопробігу лишив по собі  яскраві враження і приємні емоції. Та дорога знову кличе у мандри — тож планують наступні велопокатеньки.

перший велопробіг в Котельві
більськ, велопробіг, городище, туризм

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.