ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 23.02


На Полтавщині розгорівся релігійний скандал

Керівники Полтавської єпархії Української православної церкви (московського патріархату) звинуватили владу у тиску та втручанні в справи релігійних громад, зокрема, у примусі переходу в новостворену ПЦУ.

Відповідну заяву від імені Митрополита Полтавського і Миргородського Филипа та Архієпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая розмістили на офіційному сайті Полтавської єпархії Української православної церкви.

Звернення направили до представників державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників територіальних громад та громадських організацій з посиланням на законодавчу базу та статут релігійної громади Полтавської єпархії  УПЦ.

Автори звернення зазначили: до повноважень влади не належить вирішення питань організації діяльності і переходу релігійних громад.

Також у зверненні зазначено, що в деяких населених пунктах Полтавської області збори, які скликалися представниками влади на місцях і у яких брали участь громадяни, які не є членами релігійної громади не можуть вважатися парафіяльними зборами релігійної громади. Тому всі прийняті там рішення вважають є незаконними.

Автори звернення констатують, що представники державної влади здійснюють тиск на сільських голів, керівників територіальних громад та громадські об’єднання і організації з метою  прискорення переходу парафій УПЦ до новоствореної до Православної церкви України (ПЦУ).

При цьому часто буває задіяна неправдива аргументація, яка подекуди носить форму відвертих наклепів та погроз, та хибне тлумачення законодавства України

 — сказано у зверненні.

Нагадаємо, на початку лютого про перехід першої релігійної громади Полтавщини у підпорядкування ПЦУ заявили в громаді села Устивиця Великобагачанського району.

Триває процес щодо переходу в ПЦУ у Великих Будищах та Водяній Балці Диканського району, на Лубенщині, а також у Благовіщенській парафії села Мушти Решетилівського району.

У березні стартує офіційна перереєстрація релігійних громад - колишніх парафій УПЦ Київського патріархату та Московського патріархату.

релігія, перехід УПЦ, ПЦУ, влада, скандал

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.