ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 07.07


На Полтавщині розпочались жнива

Під час проведення апаратної наради в Полтавській ОДА повідомили, що на сьогодні в області тривають жнива. До збору урожаю приступили в більшості районів Полтавщини.

Також проводиться робота з оновлення парку зернозбиральної техніки, зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, при ОДА діє гаряча лінія 0-800 -502-230. Фермерів та сільгоспвиробників просять звертатися з усіма питання, які в них виникають щодо переміщення техніки, можливих рейдерських захоплень чи потреб у сприянні влади.

В поточному році закуплено 19 зернозбиральних комбайнів на загальну суму  83,5 млн грн, у 2019 році за відповідний період придбано 17 комбайнів на суму 74 млн грн.

Також область здійснила комплекс весняно-польових робіт на площі 1312,3 тис. га, зокрема кукурудзи на зерно посіяно 666,0 тис. га. Це — найбільше в Україні. Соняшника – 383,9 тис. га, сої – 129,8 тис. га та цукрового буряка – 25,9 тис. га. На щастя, полтавський регіон не зазнав значних втрат щодо загибелі озимих.

За рахунок Кременчуцького, Козельщинського, Хорольського районів формується продовольча безпека областф — там посіяно найбільше пшениці.

«Нині врожайність озимої пшениці складає 40-45 ц.  В деяких районах вона буде вища. Хоч весняні морози й не вплинули на озимці, але вони пригнітили їхній розвиток. І цього року матимемо менший врожай ніж минулого», – сказав директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов.

Масово жнива почнуться в середині липня.  До збирання врожаю ранніх зернових культур підготовлено 1802 зернозбиральних комбайни.

Для забезпечення продовольчої потреби області потрібно 150 тисяч тон зерна. На кінець жнив очікується близько 700 тис. тон продовольчого зерна.

Також на нараді в ОДА наголосили на тому, що 2020 - це рік будівництва і медицини. ЦНАП, кардіоцентр, підземний паркінг для автомобілів екстреної допомоги у Полтаві, приймальне відділення обласної лікарні - ці будівлі здадуть в експлуатацію вже цього року. Так, у 2020 році заплановано здійснити накопичення регіонального матеріального резерву на 5,8 мільйона гривень. У районах області місцеві матеріальні резерви - на 19,6 мільйона гривень.

Станом на перше липня здійснено накопичення регіонального матеріального резерву на 86% від запланованого.

 

 

жнива, АПК, ОДА

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.