13:00 09.09 2303
Всесвітньо відомий романс "Очі чорні" помилково називають циганським. Вірш був присвячений українці. На малій батьківщині нашого земляка Євгена Гребінки розвінчали стереотипи авторства популярного романсу.
Слова, покладені на музику композитором Флоріаном Германом "Очі чорні", не мають нічого спільного з циганськими гулянками-застіллями. Цей вірш належить нашому земляку Євгену Гребінці, був присвячений українці та написаний під час глибокого емоційного пориву кохання до жінки.
Про це під час першого Міжнародного фестивалю культури "Гребінчині вечорниці", який проходить у 8-9 вересня у селі Мар'янівка Гребінківського району на малій батьківщині видатного українського письменника, поета, прозаїка Євгена Гребінки, розповіла голова Спілки екскурсоводів Полтавщини Тамара Кулинич.
Щоправда, якій саме жінці присвятив свій твір Гребінка — невідомо, тут версії різняться.
Я схиляюся думки, що це було на честь його дружини Марії. Але читала перекази, що вірш написаний під час почуттів до іншої жінки – Мар’яни, яка поранила серце юного Гребінки, а потім вийшла заміж за іншого чоловіка. Відома ще історія першого кохання в житті письменника. Вона тягнеться з дитячих років. Відтоді він мав романтичні почуття до доньки диякона Олени. Та пізніше вийшла заміж за кріпака
— вважає Тамара Кулинич.
Романс "Очі чорні" звучав під час фестивалю з-поміж інших творів Євгена Гребінки, а до того ж, у центрі Мар’янівки організували масштабну експозицію, яка відтворює часи, коли проживав на цій землі письменник.
Все це оживили численними театралізованими дійствами за участю дітей та артистів.
Після культурно-мистецької програми понад сотня людей, які приїхали на фестиваль у Мар’янівку, рушили колоною до відтвореного цвинтарю роду Гребінки. Там нещодавно обладнали територію навколо, встановили погруддя письменнику та плити із надписами похованих на тому місці інших членів його родини.
Голова Мар’янівської сільради Іван Малярик схвально ставиться до відродження пам’яті відомого земляка на його малій батьківщині та підтримує всі ініціативи, з цим пов’язані.
Однак відзначає, що при цьому варто не забувати, що у Євгена Гребінки був молодший брат Микола, який не менш відомий, але в іншій сфері.
Знаний на той час архітектор Микола Гребінка виконав проекти близько 70 споруд у Санкт-Петербурзі та його передмістях.
Тож, наміри повертати славу ще одному талановитому члену родини Гребінок також є у тамтешніх органах місцевого самоврядування.
Наталія ЧЕРНИХ
Ціни на житло в Полтаві трохи знизилися
18:00 03.12